Ranger

Odpovědět
Uživatelský avatar
Night Storm
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 704
Registrován: 08 črc 2007 01:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ranger

Příspěvek od Night Storm »

erunno píše:...
presne tak je tam tisic rozdilu.. napriklad ten res mi myslim vypadl.. no proste zase se mi zda ze nekdo srovnava co srovnat nejde.
edit: snad nemusim rikat.. zkuste si resnout s 60ti mgr :D
asi jako par let zpatky vecny srovnavani war vs pal :)
Morph
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 40
Registrován: 14 led 2007 19:31

Re: Ranger

Příspěvek od Morph »

Když budete za vším vidět brečení a ne snahu o vyvážení charů, tak je to zbytečný.
rušte mu morfy, zaveďte mu nudné single questy na deset hodin aby byl co k čemu
Proč rovnou vidět se slovem quest spojení "nudný, single, na deset hodin"? Vždyť existuje tolik možností. Např. ve dvojicích/trojicích něco projít. Dostat se do x dungů a tam něco posplňovat (dones, prozkoumej, zabij atd). O pár postu píše Neme, že někteří vampové ho hrají především kvůly questovému pozaí. Aby byl shaman co k čemu ty dva spešl formy moc nepotřebuje. Ať klidně má třeba ten jeden a o druhej se bude muset "zasloužit". Je to o kompromisu, a myslím, že nikde není psáno, že to takhle bude navěky a že se GMka nebrání změnám, když je shledají zajímavými.
Hele, jděte si rejt do warrů, o jeho dmg se nám všem společně, ať medvědům, nebo impům nebo gargoulím nebo jelenům může nechat leda zdát, fejmu nepotřebuje naprosto na nic a cena výbavy mu furt jenom klesá.
Cena výbavy wara je pořád o řády výš než cena equipu shamana. Brnčo, zbraně, cobovky. K těm zbraním: Ano, je hafo mc, tak pro aktivního wara není problém mít plnou banku devítek. Ale kamenovky/glassovy mají pořád svojí hodnotu.
Vamp na to ma mystic teda hlavně na Fame (neříkám že je to špatné) ale i tak, stoupne si na hb a jede. za chvilku je lord.
Tak fame je hlavně nutná počas dungu, tak nějaké killování na HB (a ten mystic si taky musí složit - něco pro to udělat)... Ale klidně se může zase rozjet diskuse o udělání nového mysticu pro shamany. Defacto je to úplně jiná nová postava, tak proč nemít na ni něco extra.
Uživatelský avatar
Atalia
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 290
Registrován: 14 čer 2007 13:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Ranger

Příspěvek od Atalia »

erunno píše: Vamp musí udělat Q na klany, Q na Stone, Q na Fire imunitu a bůhví co ještě. Ale vy to mate potom na stalo, sice dobíjíte imunku pomoci krve temného ale ta je v každem dungu nebo ne v těch uplně low. Ano ne všude ji dostanete hodně, ale co? Přeci jen to máte na stalo.
Však šaman to má taky na stálo :) zaplatí za morf směšných 5k. A fáma se nahárví.
erunno píše: Nehledě na to že už tady někdo psal že muže kouzlit z morfu pomoci svitku.
šaman ale taky může krásně kouzlit, ještě líp :)
erunno
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 445
Registrován: 28 zář 2009 15:30

Re: Ranger

Příspěvek od erunno »

Morph píše:.............
Hele Morphe a hral jsi vubec toho Shamana?

A pokud jde o vyrovnavaní charu no fajn. At mam jako paladin DMG jako warior!! o tom to neni Morphe vzdycky budes mit rozdily mezi chary. War bude top DMG, Paladin je Univerzal, Ranger je Tamer, Clerik je healer a mag a nekro jsou proste prskavky.

A jestli vam to přijde tak užasný hrajte Shamany. Nikdo vás nenutí abyste hraly pro vas tak "těžkého" vampa. Ja taky hraju maga a pala jen protože se mi to dane povolaní líbí i když ma třeba oproti Necrovi nebo Wariorovi nevýhody a i výhody.
Nyssa
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 4
Registrován: 24 kvě 2010 00:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Ranger

Příspěvek od Nyssa »

eru pletes si dva ruzny pojmy, vyvazeni neni vyrovnani. nikdo z tech lidi, na ktery navazujes, nechce, aby byly ty chary stejny, nikdo nechce samanovu dmg udelat stejnou jako ma vamp.
kdybyste prestali hledat za temi posty narky vampu o zruseni jejich Q (mimochodem pisou vam sem i lidi , kteri vampy vubec nehraji a takovi, co ten Q maji splneny.. ale ti taky placou ze?), tak uvidite, ze jsou proste normalne nastvani, ze jedno povolani se musi sakra snazit, aby vubec melo moznost se specknout a specky si zdarma vyzkouset, zatimco jine dve ne. cekate, ze se kvuli tomu ozvou snad magove nebo co? navrhuji to (jiste ze nejhlasiteji u ranga, u kteryho se vzdy remcalo, ze je OP) zmenit, a proto pisou do tehle sekce. vidim tu navrhy, aby rang nemel speckovy vyhody jen za zaplaceni 1M... kam jinam to psat, nez sem? ale radeji jim rychle zacpeme pusy a posleme je jinam, nedej boze, aby jeste fakt nekoho nenapadlo ten Q pro ranga udelat, no to by byla tragedie. museli bychom krom do banky i nekam jinam, uz ted se nam dela zle..
tez mam speckleho ranga (ne samana) a questiku bych se vubec nebranil. je to koneckoncu neco navic oproti zakladni variante, tak proc pro to neco neudelat. priznavam, ze jsem asi zvyklej z vampa, kteryho jsem hral, ukrizujte me.
zde opakovane vykriky typu, kdyz vam to prijde tak uzasny, tak to hrejte, jsou fakt slabe argumenty do jakekoliv diskuze o tom, jestli nejake povolani zmenit. byl bych rad, aby vsechna povolani mela srovnatelne podminky ke specializaci. a morfy samana mi uzasny prijdou. ale to neni duvod proc bych mel/chtel hrat samana. kazda specka ma neco do sebe, a tak to ma byt. pletete hrusky s jabkama.
na otazku, jestli jsem hral samana rovnou hlasim, ze nehral. jiste, ty kdyz si to eru zkousel, tak mi urco reknes lip co a jak. o tom zadna. i tak si myslim, ze mam pravo se k nemu a rangum obecne vyjadrit. takze se zeptam tebe i dalsich, kteri zkouseli - proc by saman nemel mit quest na specku? ono to totiz od nekterych skoro zni, ze je to vlastne prumernej char, tak bych si rad udelal obrazek, kdyz jsem ho nezkousel. zatim jsem tu videl jen jedno vysvetleni a sice, ze by ten quest byl na deset hodin a nudnej. to beru jako platnej nazor a realnou obavu, i kdyz s tim za sebe nesouhlasim. existuje jeste nejakej jinej duvod? na jine specky se neptam, pze si dovedu udelat obrazek od sebe a palat mas prece svoji sekci ze?:)
Uživatelský avatar
Krupavylcan
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 45
Registrován: 09 lis 2006 17:19
Bydliště: nechtějte vědět a vidět, záviděli byste a to není hezké
Kontaktovat uživatele:

Re: Ranger

Příspěvek od Krupavylcan »

erunno píše:
Morph píše:.............
Hele Morphe a hral jsi vubec toho Shamana?

A pokud jde o vyrovnavaní charu no fajn. At mam jako paladin DMG jako warior!! o tom to neni Morphe vzdycky budes mit rozdily mezi chary. War bude top DMG, Paladin je Univerzal, Ranger je Tamer, Clerik je healer a mag a nekro jsou proste prskavky.

A jestli vam to přijde tak užasný hrajte Shamany. Nikdo vás nenutí abyste hraly pro vas tak "těžkého" vampa. Ja taky hraju maga a pala jen protože se mi to dane povolaní líbí i když ma třeba oproti Necrovi nebo Wariorovi nevýhody a i výhody.
Určitě se budeme řídit tvou radou :) Každý pak bude mít shamana a bude ho chtít chodit - při výlehu minimální ztráty a přitom je v některých ohledech užitečnější než war / pal s equipy za mnoho peněz.

Klidně jim ty schopnosti nechte - ale jak už bylo řečeno, ať to není jen za ten jeden milión...
azachiel
Inkless
Inkless
Příspěvky: 26
Registrován: 08 zář 2009 15:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ranger

Příspěvek od azachiel »

Vsadím se že by každý aktivní ranger bral další questík jako pěkné spestření dne :D a ne jako buzeraci na reakce ostatních povolání .
Jacquelline
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 44
Registrován: 20 srp 2007 13:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Ranger

Příspěvek od Jacquelline »

Neuvazuje se nahodou do menice na zbroj pridat i ty nove krky? Je jich zatim pomalu, a kdyz druidovi popadaji same chain, neuzije je a vymeni jen tezko (zatim jich ve svete neni tolik, aby se s nimi dalo obchodovat)...

Taky bych se rada zeptala, jestli se specializacim planuje pridat moznost kouzleni nove nabytych kouzel ze svitku (druid: para, shaman: napr. heal, vortex...). Je docela zvlastni, kdyz kouzlo znam z hlavy a zakouzlim ho, ale i kdyz svitky cist umim, toto kouzlo nepoznam....

Diky za odpovedi.
Nedelej si hlavu s tim, co si o tobe mysli ostatni... Ti maji plnou hlavu toho, co si o nich myslis ty.
Acarus

Re: Ranger

Příspěvek od Acarus »

Co se kouzel tyka, tak se o tom zatim neuvazuje. Stejne tak se neuvazuje zakazani svitku tem, ktery o kouzla prisli.
Rainbow
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 209
Registrován: 08 zář 2009 13:45

Re: Ranger

Příspěvek od Rainbow »

chtělo by to shamanovi povolit kouzlit ress ze svitku:P nebo snížit ty nároky na fame, protože neumírám a stále se držím v propasti od 6-4k fame
Rainbow
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 209
Registrován: 08 zář 2009 13:45

Re: Ranger

Příspěvek od Rainbow »

Tak jsem si to vysledoval kolik morfnutí žere fame a je to 900 fame a já se divim proč mam pořád málo fame ikdyž neumírám......když du dung tak musim minimálně jednou za hodinu morfnout a to je problém tu fame vůbec nahnat, nehledě na to, že občas musim morfnout jelena abych resnul prosím gms jestli by to nešlo snížit ten úbytek fame po morfu a vyřešit ty bugy s tim spojený
Jako umřu a mam 100 str a 15 amor nebo morfnu a půlka forem je vybitá
Acarus

Re: Ranger

Příspěvek od Acarus »

Rainbow píše:Tak jsem si to vysledoval kolik morfnutí žere fame a je to 900 fame a já se divim proč mam pořád málo fame ikdyž neumírám......když du dung tak musim minimálně jednou za hodinu morfnout a to je problém tu fame vůbec nahnat, nehledě na to, že občas musim morfnout jelena abych resnul prosím gms jestli by to nešlo snížit ten úbytek fame po morfu a vyřešit ty bugy s tim spojený
Jako umřu a mam 100 str a 15 amor nebo morfnu a půlka forem je vybitá
Spis sesynchronizovat s webem tech 5 je maximum je tam random uz dlouhou dobu ( tim myslim tu dobu kdyz byl sphinx )
to ze umres a mas 100str je v poradku i ten armor ...

Jinak takova otazka... to to nikdo nezkousel v humanovi s lukem a kuzema nebo to se vam zda moc low ?
Rainbow
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 209
Registrován: 08 zář 2009 13:45

Re: Ranger

Příspěvek od Rainbow »

Luk a kůže by nevadili, ale vadí to že human nemá ani pořadné sumony ani res ze svitky jestli se nepletu
Jacquelline
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 44
Registrován: 20 srp 2007 13:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Ranger

Příspěvek od Jacquelline »

Acarus píše:Jinak takova otazka... to to nikdo nezkousel v humanovi s lukem a kuzema nebo to se vam zda moc low ?
Abych to rekla jednoduse: Shaman ranger v humanovi:
+9 luk =cca 150k (+ sipy)
+25 kuze komplet (neznam cenu, placnu dejme tomu 500k-kuzi tolik nepada, takze pokud by je mel vyuzivat krom maga jeste ranger, tak urcite podrazi)

zaklad hp: 100, mana: 70, stamina: 130, armor v +25 kuzich tusim nejak 40, mozna i min

Shaman ranger v jakymkoliv zakladnim morfu:
ryba na morf 10ks(kdyz moc) 50k

zaklad hp: 180/175/100 mana: 40/60/110, stamina: 110, armor: 75/85/60

Ted vubec nekoukam na specialni mrofy... Kazdopadne shaman v jakemkoliv morfu ma vetsi armor, nez ranger ve starem +25 chain/ring kompletu aji s kozenym krkem. HP a tedy aji dmg ma krom jelena vsude znacne vyssi, manu v bouchacim morfu nepotrebuje a jelen je jedine castici povolani, ktere se vyuzije jen v znacne specifickych pripadech.

Pokud do toho zapocitam jeste i specialni morfy, kde jeden ma obrovskou dmg, druhy ma sileny armor, treti ma poison zadarmo a na kazdy kousnuti (ostatni jsou treba fireimunka, magerka 130- tolik snad ani normalni mag nedosahne :)), tak se nedivim, ze to pravdepodobne nikdo neplanuje hrat v kuzich a s lukem.

Shaman je podle me uplne specialni povolani, ktere nemelo byt spojovane s rangerem, protoze s rangerem to ma spolecne jen par veci, ktere shaman nakonec ani nemusi moc vyuzit a pokud tedy spojeni s rangem, mel se na nej udelat specialni quest typu werewolf, ktery by poustel jen rangery. Kdo mel o shamana zajem, tak by hold musel patrat, jak vlastne na nej. Takhle je to za milion postava, ktera se s tim, co ma znacne vymyka vsemu ostatnimu na dp (treba aji souctem statu, ktery je vzdy vyssi, nez 300- dokonce i puvodni vamp v morfu ma soucet 300, nevim, jak u stouna)

Pokud ho porovnam se soucasnym Gangrel klanem, tak gangrel v nekterych morfech ma take soucet statu pres 300, to beru, ale itemy na morf ho stoji nehorazne prachy a jeste navic ty horizity, ktere si musi dojit nakopat do dungu. Shaman si zabehne k jednomu npc, pokoupi, co potrebuje a vesele si piska.

Pro male srovnani obrany morf gangrel a ranger shaman grizzly v 1. forme.

Gangrel ma tyto staty: Hp: 175 Stamina: 170 Mana: 5 armor: 110
Shaman tyto: HP:185 Stamina:180 Mana:50 armor:140

Gangrela to stoji, pokud jsem pochopila 150k za kazdy vyleh, nebo pojeti, Rangera 5k za morf a muze pouzit az 5x...

Myslim, ze pokud bych chtela hrat vampa v morfu, vyberu si radeji rangera a udelam z nej shamana, protoze si proste dojdu ke stromu a mam za mega specku (nevim, kolik stoji soska cloveci formy, na webu to psane neni), narozdil od vampa, kterej si musi dojit silenej quest, zaplatit mega, koupit si po kazdym vylehu itemy za 250k +/- shanet horizity a krev temneho a jeste platit za nabiti morfu.

Snad jsem to napsala nejak srozumitelne a doufam, ze se tu zase neobjevi nejaky rypal, ktery mi rekne, ze nemam srovnavat vampa s rangem, ale tohle mi za to srovnani trosku i stalo :)
Nedelej si hlavu s tim, co si o tobe mysli ostatni... Ti maji plnou hlavu toho, co si o nich myslis ty.
Uživatelský avatar
Shadowsong
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1695
Registrován: 08 zář 2006 17:56
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Ranger

Příspěvek od Shadowsong »

[quote="Jacquelline"][/quote]
napisala si to velmi zrozumitelne a u mna mas, sice bezvyznamny, ale velky bod. (:
vamp bol, je, a dufam ze aj nejaku chvilu este zostane, special povolanim tym ze ma tie questy atd...

shaman je, strucne povedane, overboost socka ktora ma za "par gp" ability minimalne zrovnatelne s vampom ktory uz ma za sebou vsetky questy splnene, nakopane hory a pohoria horizitu a zlataky si moze vyskrabavat spod drapov...
how to play gangrel:
bind greater blood to every key on keyboard
roll your face over the keyboard
...
???
profit
Rainbow
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 209
Registrován: 08 zář 2009 13:45

Re: Ranger

Příspěvek od Rainbow »

Je to sice hezky vypsané, ale děsně vytržené z kontextu.....
První a velmi důležitá věc: shaman nemůže resovat jinak než v jelenovi(ve subformě)- přemorfit tam a zpět tě stojí téměř 2K fame
Druhá věc srovnáváš jabka hrušky: bereš grizliho ve fire imunce-vydrží toho hafec, ale zkoušela si dmg i kostru boucháš 5min než jí překecáš až upadne.
Třetí věc: otrávenej grizli má 10 armor a šílenej miss....když něco kousneš a náhodou se trefíš veme si to na tebe target a potvory který mají cenu trávat se po tobě většinou hned vydaj.
Jacqy myslim, že si shamana ete nepoužila v dungu.
Čtvrtá věc: Pokud umřeš někdo tě resne si několik minut plonkovej hráč uplně k ničemu
Krátké summary pokud zůstane sežrání ryby za 900fame bude Shaman těžko hratelnej v high dungeonech.....
Včera jsem zkoušel jít Covetous ve dvou já plus mak....jednou jsem umřel hned mi bugli staty tzn remorf hned má člověk -1600....později umřel mák musel jsem resovat -1800 fame
Vyrážel jsem cca s 6.8kfame po jedné smrti už nemůžeš morfnou druhou formu
Pokavad by se to přihodilo ete jedna smrt maka nemorfneš ani první formu z toho vyplývá už vůbec neresneš.
Takže shaman pokud neni vybaven fame deedama nebo nejde jako pure war do low nebo medium. Neni tak overboost jak tady tvrdíš
Jinak kvestům pro nějaké výhody(rychlejší nabírání fame, více nabití do forem) se vůbec nebráním
Acarus

Re: Ranger

Příspěvek od Acarus »

Nechapu proc rikate ze vam bugne morf po smrti

Kód: Vybrat vše

Morf po smrti je slabší než ten základní morf. 
To znamena ze staty jsou jine a armor je jine, cele to telo je jine.
Rainbow
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 209
Registrován: 08 zář 2009 13:45

Re: Ranger

Příspěvek od Rainbow »

bugne tak, že ani po dost dlouhém časovém úseku se nevrátí zpět......až po opravě stats de remorfnout do člověka bohužel ne do formy..........a hlavně pokaždé je to uplně jinak
Jednou mam 140 ar přídu o fire imunku jednou mam 10ar přídu o otraveny drápy jindy mam 100hp a 15armor
Acarus

Re: Ranger

Příspěvek od Acarus »

Rainbow píše:bugne tak, že ani po dost dlouhém časovém úseku se nevrátí zpět......až po opravě stats de remorfnout do člověka bohužel ne do formy..........a hlavně pokaždé je to uplně jinak
Jednou mam 140 ar přídu o fire imunku jednou mam 10ar přídu o otraveny drápy jindy mam 100hp a 15armor
Nikoliv no staci umet cist.

Kdyz umru v morfu != FORMA => spadnu do morfu POSMRTI z nej nelze do formy. Kdyz umru ve FORMA morfu tak zustava telo a po uplynuti timeru me to zmeni na MORF. v nem muzu pouzit formu znova, jedna seo zakladni morf. Funguje to dobre.

a viz pmka co se questu tyka.

a v cloveku svitek res jde.
Jacquelline
Walking Scribbler
Walking Scribbler
Příspěvky: 44
Registrován: 20 srp 2007 13:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Ranger

Příspěvek od Jacquelline »

Rainbow píše:...
Tak abys ressnul, tak staci jen morf do humana. V teto "forme" muze rang pouzit ress svitek, tudiz ress z hidu. To, ze sis to neokoumal je jen tvoje chybka :)

Co se tyce morfu jelena, je potreba na urcite specificke situace. Jake- vypozoruj si, ale neni to jen ress.

Shamana jsem nehrala, bo chcu hrat rangera a ne vampa, nebo jinou morf potvoru. To uz neni ranger. Ale shamana v dungu aji jinde jsem videla a problem jsem v tom nevidela zadny... Dokonce jsem sledovala jak tuto postavu nekdo testuje a opravdu mi neprislo, ze gizzly s poisnem missuje. To, ze ma maly armor je jedine dobre, protoze jinak by byl opravdu hodne silny (uvedom si, ze poisne kazdou ranou, ne jako ostatni, kteri musi cekat, jestli jed pronikne do tela, a cekat cca 4 minuty, nebo rang s mystikem- miss a sance na poison moc velka neni).

Pokud jsi za ranga zvykly nekde stoupnout a strilet a maximalne hodit nejakeho toho summa, tak u shamana ti tahle taktika nebude moc platna a budes se muset naucit zabijet jinym zpusobem :) Krom toho poison nemuzes pouzit na vsechny monstra a pouziti je vhodne jen nekde... Proste kazdy morf ma nejake vyuziti. pokud ti vadi, ze nemas zadnou famu a nemuzes premorfovavat, hold je potreba zacit behat trinsicky questik lovcu odmen... Kazdy den Fame deed... Nebo chodit lvl 4 mapky, kde ty fame deedy taky padaji... :)

Ano, chapu, ze remorf je drahy na famu, ale 900 famy za remorf mi neprijde tak strasne, protoze jinak to ma shaman prakticky zadarmo.
Nedelej si hlavu s tim, co si o tobe mysli ostatni... Ti maji plnou hlavu toho, co si o nich myslis ty.
Odpovědět