afk kontrola / názor

Než se zeptáte, tak si pročtěte FAQ, zda nebyl váš dotaz již zodpovězen
Uživatelský avatar
Nagamma
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 89
Registrován: 10 zář 2006 18:36

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Nagamma »

Paryzek píše:No, co se týká vyloženě afk tréningu, taky se mi to moc nezdá, není to fér vůči těm co si to poctivě proseděli před kompem, ale to je věcí názoru. . . Spíš bych možná zauvažoval nad zvýšením počátečních hodnot skillů u nových postav.Kdysi dávno startovaly postavy se skillama důležitejma pro danej char na hodnotě 50. Ta frustrace když postavička mlátí do obyčejný kostry který zbývaj 4 hp a není ji schopná půl minuty zasáhnout většinu případnejch novejch hráčů velmi rychle odradí.

tak ty úplně nový hráče především odradí vidina shánění mega na specku, aby si zahráli. Ale to sem nepatří, sry. Ono taky těch nových hráčů ani tolik nebude. No a pro nás starý, proč bych nemohl zapnou makro, dát ho přes noc, natrénit postavu, koupit specku a hrát? Mám vytréněných 8 postav, seděl jsme u toho jako ox :-D a teď si chci udělat jinýho pala makrem. Až bude max, budu ho chodit a afk nebudu :-). Poměr afk cca 14 dní +- vs hraní X měsíců. Co komu vadí? :-)

a už ode mě HOWG!.
Uživatelský avatar
Vorlon
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 177
Registrován: 03 úno 2014 18:48
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Vorlon »

Trinity píše:Škoda že ten save nevrátili ještě o pár hodin zpět,co? :lol:
4 hodinky :D
Uživatelský avatar
Strigwyr
Dark Elegizer
Dark Elegizer
Příspěvky: 899
Registrován: 08 říj 2007 22:24
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Strigwyr »

presne takyto isty topik som zalozil 2 roky dozadu.

je v poriadku ze sa skilly maju ziskavat nejakou zasluhou, potom sa to prenieslo na makrovanie ale tu su stale komunisti z roku 2005 co si myslia ze dp stale laguje alebo co :D hra co sa nevie prisposobit trendom zdochne a v dnesnom roku 2015 nikde taketo sadisticke trenovanie skillov nie je lebo by to nikto nehral. vdaka tomuto stejne stale DP zanika lebo ho vedie gm bez stipku rozumu (nemyslim thiefa).

ja som mimo 15 minut a plateni gska nelogol uz 1,5 roka a ked vidim stale ze tu funguju stredoveke pravidla a stale bez pvp gmka tak dakujem ani sa vratit nechcem
PVP - http://www.fire.websnadno.cz
PVM - http://www.egolego.weblahko.sk

( Firestorm / Icestorm / Cherry Kisska /// Strigwyr / Agrael / Ego / Nelly Wayne / Raid Trooper )
Uživatelský avatar
Loozer
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 88
Registrován: 07 zář 2006 19:55

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Loozer »

stredoveka pravidla a komunisti z roku 2005 a sadisticke trenovani.

jeste bych pridal masochisticke nastaveni lootu a nihilisticka grafika.
The Third
Uživatelský avatar
Strigwyr
Dark Elegizer
Dark Elegizer
Příspěvky: 899
Registrován: 08 říj 2007 22:24
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Strigwyr »

...

Problem je ze sa GMka nechceli prisposobit poziadavkam novych hracov ked konkurencia bola obrovska... paci sa mi na LoLku to ze ked niekto ma nejaky nazor (obycajny hrac) a podpori ho dost ludi tak to zavedu...

- najvacsi krok k padu bolo prijatie wizzyho za GM... proste same afk, tresty, logy jail a pod. pvp pokrok v hratelnosti neurobil ziadny dokonca by som povedal ze ho pochoval este viac
- thief mi pripada najlepsi z GMiek ake boli lebo co som s nim robil napr. pvp turnaje vyhovel mi bez akejkolvek namietky hned a takisto bol ustretovy k hracom
- acarus bol take 50/50 gm, keby chcel tak by urobil velke pozitivne zmeny pvp ale nechal to na wizzyho = GG
- fairy - poslicek afk kontrol, myslim ze za tu dobu som nezazil menej potrebne gm :)

no vylial som si srdce, som prekvapeny ze dp ma este nejakych hracov, len keby tam bol niekto pvp gm a spravil by to hratelnym

- budem sa opakovat ako spred par rokov - pvp hraci nie su dostatocne odmenovany. ich jedina odmena je trash look z cv pvp a pojazdy sa skoro nedeju. Urcite by pvp hraci nemali mat taky narok na loot ako pvm hraci ktory musia ist 4 hodiny vkuse, ale pomer zisku pvm a pvp hraca je 10:1...

ja som si za 5 aktivnych rokov pvp za pk = zarobil dlh cca 2+ miliony :D :D (mozno na nule ked zapocitam 2 velke pojazdy za 5 rokov)
ked som zacal hrat pvm, za 5 mesiacov som zarobil snad 20 M, taka je realita... potom je jasne ze pvp hraci nemaju z coho hrat, mna najviac sralo ked mi dosiel spotrebak a nemal som na dalsi, nepoviem keby som noob, ale hrat som to trocha vedel ale ani to co som vylotil mi nestacilo na normalny ref
PVP - http://www.fire.websnadno.cz
PVM - http://www.egolego.weblahko.sk

( Firestorm / Icestorm / Cherry Kisska /// Strigwyr / Agrael / Ego / Nelly Wayne / Raid Trooper )
Uživatelský avatar
Loozer
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 88
Registrován: 07 zář 2006 19:55

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Loozer »

Strigwyr píše:...

Problem je ze sa GMka nechceli prisposobit poziadavkam novych hracov ked konkurencia bola obrovska... paci sa mi na LoLku to ze ked niekto ma nejaky nazor (obycajny hrac) a podpori ho dost ludi tak to zavedu...

- najvacsi krok k padu bolo prijatie wizzyho za GM... proste same afk, tresty, logy jail a pod. pvp pokrok v hratelnosti neurobil ziadny dokonca by som povedal ze ho pochoval este viac
- thief mi pripada najlepsi z GMiek ake boli lebo co som s nim robil napr. pvp turnaje vyhovel mi bez akejkolvek namietky hned a takisto bol ustretovy k hracom
- acarus bol take 50/50 gm, keby chcel tak by urobil velke pozitivne zmeny pvp ale nechal to na wizzyho = GG
- fairy - poslicek afk kontrol, myslim ze za tu dobu som nezazil menej potrebne gm :)

no vylial som si srdce, som prekvapeny ze dp ma este nejakych hracov, len keby tam bol niekto pvp gm a spravil by to hratelnym

- budem sa opakovat ako spred par rokov - pvp hraci nie su dostatocne odmenovany. ich jedina odmena je trash look z cv pvp a pojazdy sa skoro nedeju. Urcite by pvp hraci nemali mat taky narok na loot ako pvm hraci ktory musia ist 4 hodiny vkuse, ale pomer zisku pvm a pvp hraca je 10:1...

ja som si za 5 aktivnych rokov pvp za pk = zarobil dlh cca 2+ miliony :D :D (mozno na nule ked zapocitam 2 velke pojazdy za 5 rokov)
ked som zacal hrat pvm, za 5 mesiacov som zarobil snad 20 M, taka je realita... potom je jasne ze pvp hraci nemaju z coho hrat, mna najviac sralo ked mi dosiel spotrebak a nemal som na dalsi, nepoviem keby som noob, ale hrat som to trocha vedel ale ani to co som vylotil mi nestacilo na normalny ref
jatorikal ! upada to. porad a stale.
The Third
Uganda
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 75
Registrován: 27 úno 2014 11:21

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Uganda »

Taky sem přidám můj skromný názor ohledně AFK....
Jak tu bylo řečeno, před x rokama to mělo smysl kdy tu bylo 180-300 hráčů, začínalo yoko a většina skriptů lagovala server a to dosti brutálně.
Pri dnešních 40hráčích a to nepočítám duály je to naprostá kravina.....začal sem hrát na jiným serveru kde je AFk povolený, ten jiný server to bere totiž jako hru pro radost a vychází hráčům vstříc.
Je fakt, že tam běží server na runUO a možnosti jsou úplně jiný. Ale abych se vrátil k DP....
Když vidím jak GM jedou hráče AFk kontroly je mi do breku z toho, jak to pohřbívají.....
GM trochu se zamyslete.....pokud chcete, aby na DP ještě někdo hrál, začněte se chovat jako lidi, jestli chcete dohnat lidi k tomu, aby tu nehráli, zastavte server a vyserte se na to.....
jakmile pozavíráte ten zbytek, nikdo tu nebude, nový nepřicházejí a nebudou.....
Pokud chcete aspoň pro ty nostalgicky hrající hráče ten server udržet, opravdu se zamyslete nad těma AFK kontrolama....
Fisik III
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 204
Registrován: 15 srp 2007 19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Fisik III »

Vždyť ty afk kontroly jsou uplně minimálně.

srpen 2014 - 0 prohřešků
září 2014 - 4 prohřešky
říjen 2014 - 1 prohřešek
listopad 2014 - 0 prohřešků
prosinec 2014 - 0 prohřešků
leden 2015 - 3 prohřešky

Za půl roku 8 afk prohřešků (většinu si zavinili hráči samy napsáním page), a pochybuju, že na to při makrování všichni čumíte.
A netvrdím, že bych zrušení kontrol nepřivítal ale i tak je dost malá šance na kontrolu.
Uživatelský avatar
Fairy
Nehraju!
Příspěvky: 294
Registrován: 10 úno 2013 21:55

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Fairy »

Strigwyr píše:...

- fairy - poslicek afk kontrol, myslim ze za tu dobu som nezazil menej potrebne gm :)
Velice by mne zajímalo, když máš ty funkce tolik zmáknuté, tak kdy naposled jsem někoho za AFK zavřela, podtrhnu ti to.
Tuzemack
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 172
Registrován: 28 lis 2012 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Tuzemack »

wow, takhle "rozjetý" to tu na foru nebylo už hodně dlouho. :unibrow:
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Raziel »

Chcete zrušit afk s odůvodněním "však nechte hráče hrát". Puštěné AFK makro doma, když jsem v práci, je "hraní"? V prohřešcích jsem trest za hraní ve znění "chodil moc dungy" ještě neviděl...

Vyšší skilly postav jsou už nějakou dobu, jsou povolené dualy, jsou skillknížky, je vysvědčení a skillpointy, jdou základní skilly koupit za GP ... a vám to všechno nestačí, vy byste chtěli ještě k tomu afk ? K čemu ? Aby si tady každý místo hraní pustil afk makro na trénink XYté postavy ?
Až bude max, budu ho chodit a afk nebudu :-). Poměr afk cca 14 dní +- vs hraní X měsíců. Co komu vadí? :-)
Ten trénink +- 14 dní tě zabije když postavu, jak píšeš, budeš dalších X měsíců hrát ? Stejná logika ... pokud ano, kup si skilly za gp a nemusíš trénovat vůbec nic...

To asi bude konec světa, až budou tady lidi s něčím spokojení... nebo vás možná jen baví rejt do GM týmu.

A otázka nakonec, to si vážně myslíte že by šlo povolit afk jen tak ? Už vidím těch 150 lidí online nonstop rybáře a minery... a kdyby se tyhle výrobní skilly zrušily (za což by prskalo ještě víc lidí než ted nejspíš), tak kvůli tréninku, který je už tak dost rychlý, povolovat afk stejně nemá smysl.

Když už tady někdo porovnává novější hry s UO. Nahrát lvl 30 na lolku trvá mnohem déle než tady natrénit postavu (nehledě na to že ty hry mají vysokou uroveň zvlášt dneska kdy si každý dělá druhé učty). Nahrát max lvl na wowku to je snad ještě horší ... jak jsem po 3 měsících nabral Expy pořád jsem neměl equip abych mohl nějak rozumně PvPřit, protože tam to bez itemů nemá vůbec smysl.

Přestaňte tady řešit koniny, které sami víte že se měnit nebudou a běžte radši dungovat, nebo se proběhnout ven, je tam hezky...
Uživatelský avatar
Loozer
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 88
Registrován: 07 zář 2006 19:55

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Loozer »

Fisik III píše:Vždyť ty afk kontroly jsou uplně minimálně.

srpen 2014 - 0 prohřešků
září 2014 - 4 prohřešky
říjen 2014 - 1 prohřešek
listopad 2014 - 0 prohřešků
prosinec 2014 - 0 prohřešků
leden 2015 - 3 prohřešky

Za půl roku 8 afk prohřešků (většinu si zavinili hráči samy napsáním page), a pochybuju, že na to při makrování všichni čumíte.
A netvrdím, že bych zrušení kontrol nepřivítal ale i tak je dost malá šance na kontrolu.
Pozor na to ! Tedka bys mohl od nekterych ziskat titul skialpinista roku 2015. Ze sis nedovolil tvrdit, ze si tu gm honi ego pomoci afk kontrol.
The Third
Uživatelský avatar
Sir Artuhr
Trhovec
Příspěvky: 1290
Registrován: 07 zář 2006 18:41
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Sir Artuhr »

Ale jako to zari to uz byl vrchol!!!
Uživatelský avatar
Zola
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 757
Registrován: 20 říj 2009 20:30
Bydliště: DKnL
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Zola »

Fairy píše:
Strigwyr píše:...

- fairy - poslicek afk kontrol, myslim ze za tu dobu som nezazil menej potrebne gm :)
Velice by mne zajímalo, když máš ty funkce tolik zmáknuté, tak kdy naposled jsem někoho za AFK zavřela, podtrhnu ti to.
Já od tebe jeden afk prohrešek mám.01.02.2014 21:46 Ramanga c59b69 - AFK Alchemy, 1. AFK prohřešek *Fairy*
Něco sem si čet na netu a na chvilku odprostil oko od non akf helpru a už sem byl ve vězení.Ta bezmoc mě fakt naštvala , ikdyž sem afk nebyl...pro všechny pravidla stejná a nazdar.Smutný..Ale to už odvál čas a moc dobře chápu proč to ty lidi tak štve.
SóKár : Každý má svojí hlavu a vizi toho jak by to mělo správně. Si mladé GMko třeba se ze svých nezdarů poučíš.
Uživatelský avatar
Rod Sacketts II
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 387
Registrován: 04 dub 2009 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Rod Sacketts II »

bez AFK kontrol cena všeho jde dolu jako za poslední rok co jsou sporadické. Mrzí mě že upadá cena postavy která je max a nejsou rozdíly mezi tim že si někdo 3 tejdny čumí do monitoru kůli Bojovkám nebo dva měsíce kůli skillům jinejm než bojovejm, když si to eď kde jaký lemro pustí AFk přez noc nebo když jde do práce a má 98% šanci že mu to projde.

Chudáci postavy co maj skilly který se nedaj dělat AFK ... "Jsou znevýhodněný, koukejte jim taky zařídit skillbooky"

Když si kdejaký Bčko může zapnout script a nechat si tak vytrénovat postavu aniž by u toho seděl a většinou na to čuměl, je to na houby. Rovnou můžete dávat postavy Maxlý aby začátečník neztrácel 2 tejdny makrovánim bojovek/scháněním peněz.

Můj názor je že AFK kontroly by měly bejt častější, ale mělo by se varovat jednotnou hláškou a po 15 sekundách bez reakce zavřít Jail
Irto
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 208
Registrován: 16 říj 2011 11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Irto »

Mě se stalo to samé co Rikovi nedávno, ani jsem neměl puštěné to okno v okně byl jsem prostě na rangerovi a tamoval a uklizel si v batohu (rovnal věci) na dualu kde jsem prokazatelně AFK nebyl. Objevil se Counselor 10:32 a 10:36 jsem byl v jailu já zareagoval když jsem přepl okno až 10:40 a smula. Jo rozhodně jsem neměl napsanou žádnou Page.

Popravdě AFK jsou totalní demence, znám dost GMek a že je tím mastím od začátku co je znám ať to změní mi musí potvrdit. To že mě za zavřeli mě fakt nepotěšilo. No co stalo se ale AFK trest který sníží 5% všem skilum to je opravdu dokonalý způsob jak lidi odradit od makrování, a přivést je k zábavě :clap: :clap:

jinak jsem přesvědčen že zde stejně nemá smysl cokoli psat, jen jsem si to když jsem to teď s nudy zase navštívil musel napsat.
Uživatelský avatar
Alassea
True frakce
Příspěvky: 338
Registrován: 07 zář 2006 19:50
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Alassea »

Rod Sacketts II píše:
Můj názor je že AFK kontroly by měly bejt častější, ale mělo by se varovat jednotnou hláškou a po 15 sekundách bez reakce zavřít Jail
konecne rozumny slovo ... !! asi su staromodni ale ja vypinam macro ikdyz su du treba zapalit na +-3 minuty
Bozsky NooB [True Order] .....
Lady PRASAK Alassea [Tlupa].... po smrti
Irto
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 208
Registrován: 16 říj 2011 11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Irto »

Alassea píše:
Rod Sacketts II píše:
Můj názor je že AFK kontroly by měly bejt častější, ale mělo by se varovat jednotnou hláškou a po 15 sekundách bez reakce zavřít Jail
konecne rozumny slovo ... !! asi su staromodni ale ja vypinam macro ikdyz su du treba zapalit na +-3 minuty

Jasný hoši vy jste určitě Mirek Dušín a Jarka Metelka a tvrdíte absolutní pravdu. Nikdy jste neodběhli od UO makra a vždy to vypnete, já hold jsem sklerotik a šlendrián a i když není záměr podvádět tak hold na to občas zapomenu a odskočím si od PC když s osobních důvodů musím.

Zde se ale kritizuje trest a výše trestu za to že člověk u toho je ale proč se prostě nedá to vězení za to co dotyčný dělal proč jsou to galeje? Pochopil bych kdyby mě GMko zabilo a sundalo Famu/Karmu, pochopil bych že mi froozne účet nebo postavu třeba na měsíc. Pochopil bych postih toho daného skillu jak to mimochodem bývalo. Postih všech skilu a demence formou běhání v jailu psaní captah nemá nic se zdravým rozumem za to že člověk byl od klávesnice? Jail jak je chápu a má být na prudiče nebo někoho kdo škodí lidem ve hře a podobně tam galeje chápu ale někomu kdo odběhne od PC a dostane ještě horší trest protože škodí ekonomice která zde stejně neexistuje? Ono jak zde bylo napsáno když zde hrálo 300+ tak se to zavedlo kuli lagům co vím protože se hrát nedalo.

To že jsou různé alarmy co probudí mrtvého aby k tomu doběhl a napsal jojo jsem zde to je také proti pravidlům ale chápu že to tak vyhovuje hold mě ten alarm nenapadlo zapnout když jsem byl na dualu což není omluva dle pravidel za AFK.
Uživatelský avatar
Rod Sacketts II
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 387
Registrován: 04 dub 2009 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Rod Sacketts II »

Irto píše: Jasný hoši vy jste určitě Mirek Dušín a Jarka Metelka a tvrdíte absolutní pravdu. Nikdy jste neodběhli od UO makra a vždy to vypnete, já hold jsem sklerotik a šlendrián a i když není záměr podvádět tak hold na to občas zapomenu a odskočím si od PC když s osobních důvodů musím.
na dvou acc mam 3 AFK prohřešky...... Takže nevíš
Irto píše: Postih všech skilu a demence formou běhání v jailu psaní captah nemá nic se zdravým rozumem za to že člověk byl od klávesnice? Jail jak je chápu a má být na prudiče nebo někoho kdo škodí lidem ve hře a podobně tam galeje chápu ale někomu kdo odběhne od PC a dostane ještě horší trest protože škodí ekonomice která zde stejně neexistuje?
A ceny všeho i makrovatelných věcí šly dolu protože to bylo nařízení z vrchu a né ekonomika ( nadbytek věcí )
Erik Nighelt
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 835
Registrován: 24 zář 2006 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: afk kontrola / názor

Příspěvek od Erik Nighelt »

nový gm tak to lítá?
ono je to zase přejde.. :p
Lepší lama kamarát ako skiller debil ;)
[Hated] je totiž něco jako sociální stigma.
-Posledním stupněm závisti je nenávist-

Filjins: Ty jo driv sem vypinal UO protoze proti me bylo moc lidi, tedka vypinam UO protoze neni ani hrac...
Odpovědět