Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Než se zeptáte, tak si pročtěte FAQ, zda nebyl váš dotaz již zodpovězen
shamuscz
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2014 16:17

Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od shamuscz »

Zdravím vespolek,

po mnoha letech se chci podívat zpět do UO na DP. Měl bych pár dotazů:

1. Lze si v newbie dole nakopat neomezeně peněz do začátku?
2. Existuje něco jako hromadný výkup z newbie dolu i ve světě? (očekávám, že na takhle starém a docela malém shardu musela ekonomika naprosto zkolabovat - sorry, pokud se mýlím)
3. Je nutné vybírat si specializaci v povolání? (přijde mi jich zbytečně moc se zbytečně zásadními omezeními)
4. Jsou guildy natolik aktivní, aby se pořádaly výpravy do dungů?

Díky, pokud se někdo bude věnovat odpovědím! :)
Uživatelský avatar
Joewar
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 123
Registrován: 13 říj 2007 11:06

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Joewar »

1. Nb dol je už zrušený,
2. neviem čo máš presne na mysli,
3. keď začneš hrať uvidíš, že špecializácie vo výhodách prevažujú a dobrovoľne si ich urobíš(nie je to povinné). Možno s výnimkou klerika kt. je asi najlepší obyč,
4. na servri je asi 8 guild, ktoré reálne aj hrajú a nie sú iba udržiavané na pamiatku. Pozri si web a uvidíš, kto si pridáva aj novinky na guild stránku...
shamuscz
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2014 16:17

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od shamuscz »

Joewar píše:1. Nb dol je už zrušený
Zdravím a díky za odpověď. Nb důl je možná zrušený povinně, přesto si tam lze něco nakopat do začátku - prodvá se to pomocí speciálního kamene (najednou vykupuje 100 ingotů za 7.5gp za kus). Ptám se, jestli existuje nějaký horní limit.
Za odpověď ke guildám díky!
Ilyoaiud
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 52
Registrován: 27 zář 2014 21:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Ilyoaiud »

shamuscz píše:Zdravím vespolek,

po mnoha letech se chci podívat zpět do UO na DP. Měl bych pár dotazů:

1. Lze si v newbie dole nakopat neomezeně peněz do začátku?
2. Existuje něco jako hromadný výkup z newbie dolu i ve světě? (očekávám, že na takhle starém a docela malém shardu musela ekonomika naprosto zkolabovat - sorry, pokud se mýlím)
3. Je nutné vybírat si specializaci v povolání? (přijde mi jich zbytečně moc se zbytečně zásadními omezeními)
4. Jsou guildy natolik aktivní, aby se pořádaly výpravy do dungů?

Díky, pokud se někdo bude věnovat odpovědím! :)
1. Myslíš, že je to napsané na nějaké ceduli (omrkni ale jistý si nejsem), nic méně 50 000 zlatých určitě jde.
2. Jestli myslíš, že nakopeš nějaké ingoty a někomu je prodáš tak předem říkam, že jen hrači nikoliv NPC. Ekonomika na dp je celkem vysoko vzhledem k cenám, stačí se podívat na vývěsku a cena jezdítka se pohybuje kolem 15k.
3. Specializace jsou zcela na tobě jestli si je vybereš, některé se přiliš nepovedly ale určitě nějaké jsou výhodou zaleží na povolaní.
4. Aktivní jsou tak 3-4 guildy. Zbytek je taková směska všeho, takže stačí mít známé a oni si tě do dungu vezmou.

Nic méně bych ti nedoporučoval znovu začít hrát, hrači jsou tu opravdu nepříjemní, uráží, dělají si naschvály atp.
Trinity
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 71
Registrován: 16 čer 2010 15:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Trinity »

Podle mého si specku budeš dělat, asi si neděláš jako první postavu do dungu prska/klera, kde není potřeba specka. Ale u DMG postav je to dle mého skoro nezbytné.
Co se týče guild, tak mi přijde, že na zimu hraje vždy víc lidí, než přes léto. Ale je to asi podle toho jaký styl ti sedí. :)

Ale rozhodně bych se nepodepsala pod dodatek Ilyoaiuda, já jsem logla po pěkně dlouhé pauze a nemohu si stěžovat. :roll:
Fisik III
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 204
Registrován: 15 srp 2007 19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Fisik III »

Trinity píše:
Ilyoaiud píše:Nic méně bych ti nedoporučoval znovu začít hrát, hrači jsou tu opravdu nepříjemní, uráží, dělají si naschvály atp.
Ale rozhodně bych se nepodepsala pod dodatek Ilyoaiuda, já jsem logla po pěkně dlouhé pauze a nemohu si stěžovat. :roll:
Asi protože si holka .. Je tu dost prasat, podvodníků, práskačů, ulhaných hovad, všichni se chtějí obohatit na úkor někoho jiného, a pokud tu nemáš nějakého dobrého kamaráda jen s těží najdeš někoho slušného, kdo ti s čímkoli pomůže (a když už ti někdo pomůže, tak ten od kterého by si to určitě nečekal..).

Jestli tu fakt začneš hrát, tak minimálně půlce hráčům nemůžeš věřit.. :)

(Jo a aby jste si nemysleli, že mám nějaký problém.. NE NIKDO MĚ NESPRASIL, NE NIKDO MĚ NEOKRADL, NE NIKDO MĚ NEPODVEDL, NE NIKDO M2 NIKDY NEPOJEL AFK V GZ .. ale pár pokusů bylo)

Takže jestli ti můžu poradit, tak ve většině případů stačí nebýt hloupý a dávat si bacha na vše podezdřelé i nepodezdřelé, nikdy nikde (mimo cech) nestůj AFK, ani v GZ není bezpečno)

(NE NEJSEM SKEPTIK)
Naposledy upravil(a) Fisik III dne 21 říj 2014 10:18, celkem upraveno 1 x.
Trinity
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 71
Registrován: 16 čer 2010 15:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Trinity »

Fisik III píše:
Trinity píše:
Ilyoaiud píše:Nic méně bych ti nedoporučoval znovu začít hrát, hrači jsou tu opravdu nepříjemní, uráží, dělají si naschvály atp.
Ale rozhodně bych se nepodepsala pod dodatek Ilyoaiuda, já jsem logla po pěkně dlouhé pauze a nemohu si stěžovat. :roll:
Asi protože si holka .. Je tu dost prasat, podvodníků, práskačů, ulhaných hovad, všichni se chtějí obohatit na úkor někoho jiného, a pokud tu nemáš nějakého dobrého kamaráda jen s těží najdeš někoho slušného, kdo ti s čímkoli pomůže (a když už ti někdo pomůže, tak ten od kterého by si to určitě nečekal..).

Jestli tu fakt začneš hrát, tak minimálně půlce hráčům nemůžeš věřit.. :)

(Jo a aby jste si nemysleli, že mám nějaký problém.. NE NIKDO MĚ NESPRASIL, NE NIKDO MĚ NEOKRADL, NE NIKDO MĚ NEPODVEDL .. ale pár pokusů bylo)

Takže jestli ti můžu poradit, tak ve většině případů stačí nebýt hloupý a dávat si bacha na vše podezdřelé i nepodezdřelé..)

(NE NEJSEM SKEPTIK)
Možná protože jsem holka, ale taky možná protože si vybírám s kým chci hrát. :wink: Prasata a podvodníci hrajou jen protože se naivní lidi nechaj obalamutit, tak to prostě chodí. Ale souhlasím, že věřit nemůžeš všem a to bohužel nikde. :)
Ale já bych hraní doporučila, mě to baví i po těch letech. :)
Fisik III
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 204
Registrován: 15 srp 2007 19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Fisik III »

Trinity píše:
Fisik III píše:....

Možná protože jsem holka, ale taky možná protože si vybírám s kým chci hrát. :wink: Prasata a podvodníci, hrajou jen protože se naivní lidi nechaj obalamutit, tak prostě chodí. Ale souhlasím, že věřit nemůžeš všem a to bohužel nikde. :)
Ale já bych hraní doporučila, mně to baví i po těch letech. :)
No jasný, že si vybíráš s kým chceš hrát, ale z icq, mapy nebo tska nepoznáš co je to za ***** (pokuď se nejedná o vedení WR, tam je to hned jasné :clap: ).. (NE ZATÍM S ŽÁDNÝM **** NEHRAJU) ..

EDIT: NĚKDO BY MOHL NAMÍTNOUT, ŽE S ****** HRAJU, ALE KLUCI Z JEDNÉ NEJMENOVÁNÉ GUILDY NEJSOU ZASE TAK ŠPATNÍ (A TI DVA CO JSEM POZNAL REAL VYPADAJÍ ZDRAVĚ :oP )..

Taky ti sem napíšu něco pozitivního.. Před rokem jsem začal hrát po x leté pauze a je to v poho, aktivita na shardu je sice menší, ale i tak tu bylo tuším v neděli 96 lidi online (musí se počítat z dualama, někdo možná jede trial... ale v dnešní době sem celkem koukal.. ). Na nějaké ty dungy se taky najdou lidi.
shamuscz
Misspelling Chicken
Misspelling Chicken
Příspěvky: 3
Registrován: 20 říj 2014 16:17

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od shamuscz »

Děkuji všem za odpovědi!

Chtěl bych se i touto cestou zeptat, zda je někdo v nějaké guildě, která by mě eventuelně přibrala do party? Postavu ještě nemám rozmyšlenou, ale docela by mě zajímal warr/cleric, abych mohl jet pvm i pvp. Co myslíte? :)
Erik Nighelt
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 835
Registrován: 24 zář 2006 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Erik Nighelt »

Fisik III píše: EDIT: NĚKDO BY MOHL NAMÍTNOUT, ŽE S !HATED! HRAJU, ALE KLUCI Z GUILDY !HATED! NEJSOU ZASE TAK ŠPATNÍ (A TI DVA CO JSEM POZNAL REAL VYPADAJÍ ZDRAVĚ :oP )..
si zapřel Hated?:P
guild sekurka očekává všimné a omluvné ve výši 250k gp :paranoid:


Hated tě vidí!
Lepší lama kamarát ako skiller debil ;)
[Hated] je totiž něco jako sociální stigma.
-Posledním stupněm závisti je nenávist-

Filjins: Ty jo driv sem vypinal UO protoze proti me bylo moc lidi, tedka vypinam UO protoze neni ani hrac...
Uživatelský avatar
Joewar
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 123
Registrován: 13 říj 2007 11:06

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Joewar »

Trinity píše:
Možná protože jsem holka, ale taky možná protože si vybírám s kým chci hrát. :wink: Prasata a podvodníci hrajou jen protože se naivní lidi nechaj obalamutit, tak to prostě chodí. Ale souhlasím, že věřit nemůžeš všem a to bohužel nikde. :)
Ale já bych hraní doporučila, mě to baví i po těch letech. :)

Ako sa hovorí: Ešte, že stolička na ktorej sedím má operadlo inak by som z nej asi spadol... :D Vybrala si si skutočne bravúrne a som rád, že podporuješ svoje tvrdenie ako ukážkový príklad.
Fisik III
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 204
Registrován: 15 srp 2007 19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Fisik III »

Erik Nighelt píše:
Fisik III píše: EDIT: NĚKDO BY MOHL NAMÍTNOUT, ŽE S !LOVED! HRAJU, ALE KLUCI Z GUILDY !LOVED! NEJSOU ZASE TAK ŠPATNÍ (A TI DVA CO JSEM POZNAL REAL VYPADAJÍ ZDRAVĚ :oP )..
si zapřel Hated?:P
guild sekurka očekává všimné a omluvné ve výši 250k gp :paranoid:


Hated tě vidí!
Sem myslel loved, hatedi sou prasata.. :)
Uživatelský avatar
Rod Sacketts II
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 387
Registrován: 04 dub 2009 22:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Rod Sacketts II »

Pokud vim do světa nešlo nic propašovat.. banky nejsou propojené a při oživení ve světě ti to dá základ 'nic moc'
Fisik III
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 204
Registrován: 15 srp 2007 19:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Fisik III »

Rod Sacketts II píše:Pokud vim do světa nešlo nic propašovat.. banky nejsou propojené a při oživení ve světě ti to dá základ 'nic moc'
Mám takový dojem, že šli propašovat peníze z dolu v ruce.. Ale nejsem si jistej, je to spoustu let. A nechci tu navádět k nekalostem.
Uživatelský avatar
Mulambo
Externi Panacek
Příspěvky: 553
Registrován: 07 zář 2006 19:08
Bydliště: Loozers city :p
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Mulambo »

To už nějaký pátek nejde. Žádný postih za to není, ale smaže vám to ten item co tam máte.
Wars come and go, but my soldiers stay ethernal.

I broke the dam

Aktualizace mapy 2.5 -> 2.56
Kompletní mapa 2.56
Uživatelský avatar
Xan
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1212
Registrován: 20 kvě 2007 16:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Xan »

Důl není povinný, ale po vstupu tam začínáte a ta možnost výdělku tam je ne? jen už netuším, jeslti to v bance zůstane ty gp, nebo ne, ale tipoval bych, že ne, rozhodně se to nevyplatí i kdyby to šlo, protože by ti vyrostl skill mining a postavu si vybíráš až po opuštění dolu a skilly se ti resetnou na základ a za tu cenu je fakt lepší už kopt ve světě a než nakopeš pořádnou hromadu byť jen iron ingů, tak do tý doby kupce seženeš i na ten iron...
Smoking
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 63
Registrován: 16 zář 2006 21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Smoking »

mozna by jsi mel zacit jinde v patek 50 lidi online a to jsou povoleny dualy .))
Only Noob
Inkless
Inkless
Příspěvky: 30
Registrován: 14 led 2013 00:15

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Only Noob »

už si nainstaloval ten _? :p
Uživatelský avatar
Paryzek
Slime Flourisher
Slime Flourisher
Příspěvky: 19
Registrován: 04 úno 2015 21:41
Bydliště: Východní Čechy

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Paryzek »

Ona to asi bude blbost, ale kdo se nezeptá, nic se nedozví.
Jak tak pročítám sem tam forum, už několikrát sem narazil na informaci o možnosti vrácení postavy smazané za neaktivitu.
To vážně jde? a pokud ano, z jak dávného období je možné ji vrátit za předpokladu, že nějakým zázrakem dokážu že byla moje.
Sikulka
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 373
Registrován: 08 zář 2006 06:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár newbie dotazů - po letech zpátky na DP

Příspěvek od Sikulka »

Paryzek píše:Ona to asi bude blbost, ale kdo se nezeptá, nic se nedozví.
Jak tak pročítám sem tam forum, už několikrát sem narazil na informaci o možnosti vrácení postavy smazané za neaktivitu.
To vážně jde? a pokud ano, z jak dávného období je možné ji vrátit za předpokladu, že nějakým zázrakem dokážu že byla moje.
akakolvek potrebujes reg mail na acc/vlasnit ten acc v tejto dobe a vratia ti postavu zo skillami ake mala ale bez veci
Odpovědět