AFK kontroly - zrušení

Vaše nápady a návrhy
Prafotr Morava
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1667
Registrován: 07 zář 2006 18:43
Kontaktovat uživatele:

AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Prafotr Morava »

Kentak: Chtel bych navrhnout zrušení afk kontrol - přece jenom už je to poněkud starší přežitek a tolik hračů, aby to zatěžovalo server už taky nehraje, tak proč deptat ten zbytek co se tady ještě udržuje ?

Jsme tu v diskuzi o hře, tak nechť diskuze je. Chápu, že Eliška, který by tím ztratil hodinku onanování denně s tím asi nesouhlasí. (A nechte si ty kecy, že afk kontroly gm vlastně vůbec nebaví, když sem to měl kolikrát potvrzené od několika GM, kteří neměly problém přiznat, že je afk kontroly baví :p)

Na tom co navrhuje Kentak něco pravdy je. Tak klidni svoje nažhavené prstíky a nech to téma chvilku živé.
[color=green][size=167]Čaj? Pickwick![/size]
[/color]
Uživatelský avatar
Thief
Nehraju!
Příspěvky: 1336
Registrován: 03 čer 2011 16:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Thief »

Libí se mi jak po mě jedeš, taky tě mám rád, ale já ten topic nezamknul ;-). Já jen napsal jak se k tomu stavíme, že prostě afk server nebude. Pokud o tom chcete diskutovat, np. Já teďka na AFk kontroly čas nemám, pokud se k tomu ostatní dostanou, tak je to jenom dobře.
Prafotr Morava
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1667
Registrován: 07 zář 2006 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Prafotr Morava »

Mně jsi úplně jedno. Z toho co má normální user k dispozici to vypadalo, že si to zamykal ty. Ale to je asi jedno kdo to byl, ve výsledku. Spíš jsem nikdy nedokázal pochopit, proč je tu diskuze o hře, když si stejně uděláte co chcete vy a je jedno jak je to třeba idiotský nápad nebo kolik aktivních hráčů je proti. Pozice moci v moči.
[color=green][size=167]Čaj? Pickwick![/size]
[/color]
erunno
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 445
Registrován: 28 zář 2009 15:30

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od erunno »

Tahle diskuze už tu kdysi byla a byla zbytečná.. chceš afk makrovat? makruj ale s rizikem jailu.. Máš u té hry sedět ne jít do práce a doma nechat zapnuté makro a vydělávat jak "magor". Díky bohu za AFK kontroly.
Ocroc

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Ocroc »

Skutečně by mě zajímala jména GM, která ti psala že je AFK kontroly baví.

V podstatě celý problém povolení AFK stojí na miningu, není žádoucí aby celý server běhal pouze v mytherilu, protože si ho přes den afk nakopali.
Kentak
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 126
Registrován: 20 lis 2006 06:59
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Kentak »

ježiš šmarja kvůli miningu ?:D no stejne jako kvůli alchemy by měli gska ghcka apod ? ne jako myslim že tu máte daleko horší problemy než to že bude celý dp behat v mythrilu :D upřímně ....
Ocroc

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Ocroc »

Například jaké?

Reagenty (=alchemy/inscript) jsou limitovány cenou a restock timerem vendorů. Mining ruda je zadarmo.
Uživatelský avatar
Raziel
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 650
Registrován: 07 zář 2006 19:12
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Raziel »

Ocroc píše: V podstatě celý problém povolení AFK stojí na miningu, není žádoucí aby celý server běhal pouze v mytherilu, protože si ho přes den afk nakopali.
Kdyby to stálo na tomhle, mohli byste povolit afk krom miningu.
Uživatelský avatar
Breezeway
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 211
Registrován: 07 zář 2006 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Breezeway »

Ocroc píše:Skutečně by mě zajímala jména GM, která ti psala že je AFK kontroly baví.

V podstatě celý problém povolení AFK stojí na miningu, není žádoucí aby celý server běhal pouze v mytherilu, protože si ho přes den afk nakopali.
Tak tímhle si mne vážně pobavil. Ono není skoro nikoho vidět v ničem jiném :D Blood je brán jako horší brnění, Black nosí pár jedinců protože ku podivu padá, alespoň dle mé zkušenosti o hodně míň než Myth, a když už někoho vidím v barevném kovu tak v mythu. Jinak většina lidí co tak pozoruje chodí v plusových zbrojích nebo top brněních. Při dnešní hráčské úrovni a počtu hráčů vs drop plusových brnění snad nikomu ani nevyplatí kopat. Jedině tak craftům co vyrábí. Obyč kovy jsou vidět max tak na těch pár skoroNB a i ti po dvou týdnech už běhají v bloodu.

To už bych se spíš vymluvila na inskript nebo snad alchemku a i ta je o ničem když si na GM mortarech namícháš co hrdlo ráčí a rychle. A to i když mícháš regy za max ceny (9gp/kus) tak výdělek je o dost vyšší než investice :) Myslím po dungu atd.

Ale AFK kontroly v žádném případě nerušit !!!!
Slovo "Matka", je Boží jméno na rtech a v srdcích našich dětí.

Breezeway [Sanct Lor] - Vánek před bouří (Důchodkyně)
Phawna [Sanct Lor] - Sestra noci (Unavená alchymistka)
Jindriska [Sanct Lor] - Craftswoman (Vzteklá pracantka)
Uživatelský avatar
Zola
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 757
Registrován: 20 říj 2009 20:30
Bydliště: DKnL
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Zola »

Vzdycky mám nutkání nechat puštěné makro na tréning přez noc.Bo už chci dotrenit další postavy který mám smazaný za neaktivitu. :|
SóKár : Každý má svojí hlavu a vizi toho jak by to mělo správně. Si mladé GMko třeba se ze svých nezdarů poučíš.
Prafotr Morava
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1667
Registrován: 07 zář 2006 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Prafotr Morava »

Ocroc píše:Skutečně by mě zajímala jména GM, která ti psala že je AFK kontroly baví.

V podstatě celý problém povolení AFK stojí na miningu, není žádoucí aby celý server běhal pouze v mytherilu, protože si ho přes den afk nakopali.
Nepsalo mi to žádné :)

A tu druhou část myslíš vážně?
[color=green][size=167]Čaj? Pickwick![/size]
[/color]
Ocroc

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Ocroc »

Tak jak si pak můžeš dovolit psát opak?

Ano.
Prafotr Morava
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1667
Registrován: 07 zář 2006 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Prafotr Morava »

Možná proto, že na srazech nebo v hospodách se od lidí a přímo od GM dozvíš více zajímavých věcí. Mě jen zaráží, jak vy to i v dnešní době berete smrtelně vážně a ještě snad chceš tvrdit, že všechny GM byli ve své pozici jen kvůli svým schopnostem a výkazu ve znění - ukázka všech herních a lidských ctností. Chápu, že by jste rádi nechali laťku úrovně a důležitosti serveru, vlastně celkově hry Ultima Online minimálně na stejné úrovni jako před lety. Bohužel tomu okolnosti příliš nenahrávají. Nebylo by zrovna tak od věci si na rovinu říct, jaká je vaše vize dožití této hry a více o modifikacích této vize více mluvili s aktivními hráči. Protože chápu některé (nebudu psát zrovna negativní) nepozitivní změny, které tu probíhají a probíhali i v nedávné minulosti byly zapotřebí za určitého stavu serveru v minulosti. Kdy vytvářel zábavu pro daleko větší počty lidí. Za dnešní situace je už tolik nechápu.
Naposledy upravil(a) Prafotr Morava dne 14 pro 2013 23:04, celkem upraveno 1 x.
[color=green][size=167]Čaj? Pickwick![/size]
[/color]
Kentak
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 126
Registrován: 20 lis 2006 06:59
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Kentak »

Ocroc píše:Například jaké?

Reagenty (=alchemy/inscript) jsou limitovány cenou a restock timerem vendorů. Mining ruda je zadarmo.
například to, že tu ve špičce hraje 50 lidí nepočítaje dualy ?
ten mining je vicemeně dle meho nazoru nepodstatný 3/4 lidí co tu hrajou na sebe ten myth stejne nevemou pac mají lepší ...
navic jak uz tu bylo zmineno tak ten drop mythu je stejne .... :)
Ocroc

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Ocroc »

Tak kdo to říkal, nenapadlo mě že tu hrajeme až na takové slovíčkaření. Při nabírání do GM Teamu nelze předem moc odhadnout jak se bude daný hráč chovat s právy, takže si nedovolím tvrdit nic. K snižujícímu počtu hráčů jsem se vyjadřoval vedle v topicu. Pokud máš nějaký nápad jak server vylepšit aby lidé víc hrálo, můžeš mi ten návrh poslat v PM/ICQ.

V povolení AFK makrování ale cestu skutečně nevidíme, vzhledem k tomu že AFK kontroly se už víceméně nedělají..
Prafotr Morava
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1667
Registrován: 07 zář 2006 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Prafotr Morava »

Nebudu ti psát, co mi kdo řekl u piva, potažmo srazech. Nic ti nebrání tam chodit taky.
Ke snižujícím lidem ti napíšu asi tolik, že to vůbec není chyba serveru, ale hry. Hráči odrostli, mladší si vyberou jinou. Ti co tu hrají, tak to činí ze sentimentu nebo protože nemají chuť začínat něco jiného. Jediný relativně možný přísun je v bývalých hráčích. V reakci na tuhle neřešitelnou situaci proto razím politiku určitých ústupků ze strany gm. Skill knihami v druhém tématu si to de facto udělal a aby si neřekl, že na vás jen hážu hnůj, tak je to výtečný nápad. Plno hráčů ho ocení.

Já také nikdy neměl na mysli, aby se povolilo afk výdělečné makrování. Ale třeba jen afk makrování do určité hodnoty skillu, druhu skillu etc. Hlavně mi vadilo, že se tu napíše jednoznačné NE! A bez možnosti jakékoliv reakce se to okamžitě zamkne. Nedejbože aby se pod tím tématem rozjela diskuze. Ještě na diskuzním fóru, to by byla nechutnost.
[color=green][size=167]Čaj? Pickwick![/size]
[/color]
Ocroc

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Ocroc »

Tak na posledním DP srazu jsem byl a nic takového jsem neslyšel teda.

Nic vám nebrání zde napsat výhody a nevýhody povolení AFK makrování, případně řešení nevýhod. Třeba přesvědčíte GM Team že by to třeba šlo. Pokud ale napíšete jenom že by se mohli povolit, nemůžete se divit že někdo napíše "Ne" a lockne se to.
Smoking
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 63
Registrován: 16 zář 2006 21:17
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Smoking »

tak pozitiva jsou asi jasná - lidi co nemají tolik času u toho sedět 24/7 a chtěli by se popřípadě vrátit/začít znova asi neupoutá to, že budou u toho sedět.. nebudou zbytečný tresty a otrávení lidi, Vy Gmka budete mít čas na to dělat jiný věci víc mě toho prozatím teď nenapadá.. na negativa fakt nemůžu přijít v současný době s miningem/fishingem se mi to nezdá jako argument kolik lidí by tak asi kopalo - když jsou k dispozici plusový brnění, rang, vamp, pal brnění?? Kdyby tu hrálo 300 lidí (lagy) chápal bych zákaz AFK ale v době kdy je tu 30 lidí na dualu mi to přijde zbytečné... můj názor
Han Gamms
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 231
Registrován: 13 zář 2006 13:15
Kontaktovat uživatele:

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Han Gamms »

Mám vampa gangrela, trenuju alchemy, AFK si nelajsknu když je maxlý. Hraju řekl bych víc než je zdrávo a vždy zapnu dual na trenovani.
S mojí aktivitou budu mít max někdy v létě 2014. Pokud DP ještě pojede.

Štve mě, že nemůžu toho vampa hrát dokud trénuju alchemy. Odmorfovat po kazdem dungu na trenovani alchemy neni rentabilni.

Návrh 1: Povolit alchemy v morfu, klidně s podmínkama (jen pro ty co nemají max, či mimo dung zonu. atp.)
+ Budu moct hrát vampa i toho půl roku co budu trénovat podle pravidel.
- Není RP míchat pařátkama.

Návrh 2: Rewardy by přidávaly +0,1% alchemy.
+ Budu moct hrát vampa hned. Pro mě rychlejší než nonAFK trenovanim. Zůstává časová náročnost na skill cca 600 dungů na max ?
- Nejsou finanční náklady na regy. (Item za 0,5M? který by tuto abilitu aktivoval ?) Na druhou stranu z toho nemá člověk potiony.

Návrh 3: 10% alchemy za 500k? (či jinou částku aby to nebylo levnější než přez regy)
+ Budu to mít hned.
- Časově nenáročné.

Nejvíc si musím pochválit návrh číslo 2. :clap: Ještě než to ostatní zkritizují :lol:
Ocroc

Re: AFK kontroly - zrušení

Příspěvek od Ocroc »

ad.3: Skilly za goldy se zaváděli pouze na základní skilly, které postavy potřebují aby byly v dungeonu použitelné a hratelné.
Zamčeno