Vy a vase problemy se zakonem

Pokec o všem možném (témata neaktivní po dobu delší než jeden měsíc budou mazána)
Prafotr Morava
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1667
Registrován: 07 zář 2006 18:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prafotr Morava »

Rampa McKvak píše:
Jinak to, co mlel vo psychiatrii je naprostej blabol. To bys musel bejt hodne surovej a pri delani Tveho profilu(to se u bitkaru ale dela jen zridka) bys musel vychytat spatnyho typa;)
Neni to zas taková hloupost, pokud to právník poškozeného uhraje na to že se nejednalo a jediný takový případ kdy při útoku na něho či někoho použil zbraň(třeba klacek) tak na takový pohovor určitě pude ne ale k psychiatrovi ale psychologovi jinak jestli nejsi plnoletej tak tak za tohle vyfásneš max diagnsoťák a to by musel být už nějaký útok :p
[color=green][size=167]Čaj? Pickwick![/size]
[/color]
Uživatelský avatar
Perun
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 504
Registrován: 25 bře 2008 08:54

Příspěvek od Perun »

Já jsem v 10 letech rozmlátil s kamarádem maringotku a videl nas majitel a vzal nám kola :( a když jsme je šli hledat,tak jsme místo kol našli policajty :p Odvedli nás domu a rodiče zaplatili 2K za každého :ppp
V.I.R.
Uživatelský avatar
Leny-m
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 123
Registrován: 12 říj 2006 22:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leny-m »

Nedávno k nám přišel cajt, že prý "trafika," já na něj "co trafika," on že "trafika." Pět minut jsem na něj koukal, jestli je zhulený, opilý, nebo si něčeho čuchnul... nebyl, byl jen silně low int. Tak jsem se začal ptát konkrétně... vytáhl jsem z něj, že někdo asi 200 metrů před naším domem vykradl trafiku, respektive se nejspíš prosekal dovnitř nějakou sekerou a pak posekal i paničku uvnitř... ach ty přátelské vztahy u nás ;-) Vytáhl jsem z něj, že dostal od bose za úkol, aby prověřil situaci :p Ale absolutně nevěděl, co má dělat :-D Tak jsem mu vysvětlil, že přes ty dvou a půl metrové keře před naším domem z prvního patra opravdu nic nevidíme a vysvětlil jsem mu i, že tohle jsou schody a po nich se dostane do vyšších pater, odkud je už mnohem lépe vidět :p

U nás se ani nevyplatí volat muže zákona. Většinou přijedou o hodinu později, s násilníkem si podají ruku, pozdraví ho Franto a odvezou ho někam do hospody... no a vám tak max řeknou, že ještě jednou a ještě vám přidají.
Uživatelský avatar
Stillwater
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 190
Registrován: 07 zář 2006 22:31
Bydliště: The WatchTower of Britain (č.59)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stillwater »

Hergot, z tebe by byl teprve orgán:)
Smrt nad Zlato!!!
[b]Stillwater[/b], necromancer, člen [url=http://spolek.rivil.com]Spolku[/url]
Uživatelský avatar
Nait Magusanus
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 228
Registrován: 07 zář 2006 22:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nait Magusanus »

Jednou sem dostal pokutu... Si tak frčím autem ve městě, za mnou policajti, tak sem trochu znervézněl, jen sem vezl známého z vedlejší vesničky k nám, tak jedu jedu, a přechod, tak sem to profrčel, a všiml jsem si že už auta zastavují v druhém směru a i policajti za mnou pustili chodce na přechodu... tak si říkam no snad v pohode... tak si frcim dal, na krizovatce odbocuju do leva.. policajti taky... tak jedu dal a najednou majacky a houk houk, si rikam kun*a, znamy rika no to budou asi ti chodci... zastavim... cekam, zdravim pana svestku...
"doklady prosím i občanku" ... podávám řidičák, občanku... podívám se do kastlíku auta po techničáku a pojistce... kastlík prázdný... tak podávám policajtovi řidičák a občanku a říkám
"asi chcete i techničák a pojistku co"
"no to by ste měl vědět co se musí předkládat!" eeh no tak dál se přehrabuju v kastlíku samozrějmě se tam zázrakem neoběvily...tak se začnu omlouvat, říkám že to auto máme teprv druhý den a že papíry má u sebe otec (pravda) tak mu volám a říká že dojede na kole za 20 minut, říkam hm supr...
tak z policajta vyleze ze me zastavili kvuli tem chodcum a ze jeste ze nemam u sebe papiry... tak to začnu nějak ukecávat... tak to dostanu za 1600kč, vylezly mi oči z důlku neco jsem zakoktal.. a policajt rika, no je pravda jak ste rikal ze to bylo jeste tak na hrane, nevim jak to ten policajt presne rekl ale pochvalil mi to jak sem se z toho zacal vymlouvat a ze to bude jen za 200kč... nahlidnu do penezenky, tam 100kč, tak rikam znamemu, ten nemel u sebe penezenku (kvuli tomu i pindali ze od nej nedostali obcanku), tak rikam policajtovi... mám jen 100 :) zamracil se rekl tak teda bude to za 100 :) dostal sem stokorunovy blocek, zatahl kilo a jel dal :p dva prohresky v jednom, ukecano na skoro zadarmo.

Jednou jsem měl dostat pokutu za +-83kmph v obci, ale řídila osoba blízká...

Jinak s pany policajty vychazim dobre, jednou mi udelali taxika domu (zdarma), jednou nas drbali kdyz sme s atmou trochu opili (v 17 letech) trhali plakaty nejake skupiny z autobusaku, jednou zase přišli na štáru do hospody když jsem zrovna v puse třímal jointa, ale tohle vše v klidu :p
Uživatelský avatar
Perun
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 504
Registrován: 25 bře 2008 08:54

Příspěvek od Perun »

Já jsem ješte poslal ženskou do škarpy :p Ujelo mi to po krajnici a trochu jsem vletel do protismeru a ona byla tak 60m predemnou a Kráva se mě lekla a v 90km/h dupla na brzdu ----> smyk -----> koukam letí na mě,tak jsem se ji vyhnul -----> prdel auta proletěla kolem mého auta ani mě neškrábla --- > rána jak blázen zastavim otočím se a auto ve škarpě.

Přijel policajt ... tak co se stalo ... a ženská začala ... no mě se tohle stává často už 2x jsem se takhle lekla ... jednou jsem narazila do tatry ... řikam si to je blbá ženská... Policajt vyvalil oci a rika hmm vy jste nemel byt v protismeru,tak to mate za 500 a jedte..
V.I.R.
Uživatelský avatar
Leny-m
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 123
Registrován: 12 říj 2006 22:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leny-m »

Stillwater píše:Hergot, z tebe by byl teprve orgán:)
Celej Kůlombo :p
Uživatelský avatar
Castian
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 752
Registrován: 08 zář 2006 13:05
Bydliště: Blava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Castian »

Raz som mal dost velke problemy s jednym manikom. Vydieracky a tak. zacalo sa to ked som si hladal podnajom a poskytol mi jednoizbak za vyhodne prachy, zaplatil som vopred(ako to uz byva) a ked som sa isiel nastahovat do bytu zistil som, ze dva kluce co som od neho dostal (jeden od vchodu a druhy od bytu) su rovnake a zamok na byte je vymeneny. Tam sa zacali natahovacky, velmi sa to zaplietlo (nechcite vediet ako) az mi dlzil 65k real. Ja som bol na to prikratky, lebo nebol sam tak ked som to nezvladal a po niekolkych prebdenych nociach a nervoch na dranc... som zavolal znamemu, ze sa potrebujem stretnut a prejst s nim problem... on bol jeden z mala co by vedeli v takej situaci pomoct. Ked som sa vyrosppraval, dal mi dve moznosti. Prva - Zavola znamemu menom Roland, zaplatim mu 10k, on prilozi zbran k hlave manikovi a prachy naspat dostanem. Druha - ist na policiu. Schvalne co myslite, ktoru som bral? :p No bohuzial Roland bol nezastihnutelny a ja som potreboval doriesit problem v ten den, takze som siel na policiu. Tam som stravil cas od 19:00 do 4:30 na fizlarni, pocas ktoreho som im musel vyrozpravat celu story a ti kreteni mi to ani nechceli verit. Este ma chcli obvinit z krivej vypovede a dat mi mastnu pokutu. Hold nakoniec pochopili a jedine co mi na to povedali je to, ze mam nedostatok dokazov, cize ziadne... Ked som sa tak raz presiel okollo vysetrovatela, ktory mal udajne pisat protokol, zistil som, ze on si tam packuje Solitaire... to ma paradne sundalo. Kazdopadne nakoniec chlapik sa vyparil nevedno kam. Jedine co som zistil na polici je to, ze jeho obciansky preukaz bol asi 5krat strateny, cize som pravdepodobne nepoznal ani jeho pravu totoznost....
[b]Save a horse, ride a tractor![/b]
Uživatelský avatar
Darkness
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 761
Registrován: 08 zář 2006 21:39

Příspěvek od Darkness »

Vykonavani potreby na verejnosti koupani v kasne, auto zavody nejakej ten bordel ve meste. Jinak uz jsem ztoho samozdrejme vyrostl. Jinak historku. Dva my kamosi vykradali skodovky no a jednou na ne prijeli fizlove tak zacali zdrhat no a pak se jeden stich kamosu zastavil a rekl ze uz nepobezi prej ze ho streli do nohy ten druhej ho premlouval ale nepomohlo tak je chytli a dostali podminku oba dva:)
O: Prosim vás, v čem mám podnikat abych vydělal co nejvíc peněz??
Od:No víte dnes uz je to tezke, ale nejtezsi je vydelat první miliardu pak uz to je prde*...
Uther
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 452
Registrován: 24 říj 2006 19:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uther »

Darkness píše: no a pak se jeden stich kamosu zastavil a rekl ze uz nepobezi prej ze ho streli do nohy
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Quinius
Slime Flourisher
Slime Flourisher
Příspěvky: 18
Registrován: 30 čer 2007 11:40

Příspěvek od Quinius »

AFK Anatomy .. 500 logů :(
Jinak střelba do nohy.. fakt granát teda :D :D :D :D
www.bandzone.cz/oxhole - Listen!!!! a napište tam názor ;o)
Nelfein
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 91
Registrován: 14 srp 2008 00:04

Příspěvek od Nelfein »

:p
Naposledy upravil(a) Nelfein dne 19 říj 2008 20:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Johny Matovic
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1317
Registrován: 22 pro 2007 12:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny Matovic »

Oximus píše:No nevim no...

Nemate nejakej napad na zachranu ?
Zozen si aliby a nepriznaj sa .Zapierat,zapierat a zapierat !A NEPRIZNAVAT SA hlavne :) pokial tam teda neboli 100 svedkov ktory budu svedcit kvoli tebe. Mal ten napadnuty neake zranenia z toho ?
add ty problemy zo zakonom :p
Pred rokom sme boli partia 4 ludia .Teraz jeden z nas sedi a dvaja su stihany na slobode.Ja jediny nemam ziadny problem (boh ma ma rad).A vseobecne v mojom okoli je az moc vela ludi ktory maju vecsie problemy zo zakonom :)
Taky moj najzabavnejsi bol ked sme sa raz straasne opily a nase kamaratky isli na jeden bytik s jednim fetosom a my sme s tim nie celkom suhlasily.Nase opite hlavicky vymysleli plan ze pojdeme tam vykopneme dvere ,trafime debila s plynovu pistolu,zbijeme ho a odime prec ,ale vsetko to stroskotalo po vykopnuti dveri ked prvy z nas zistil ze ten fetos tam neni celkom sam a ma tam kamarata aj nam znameho policajta.Akcia sa teda nekonala a po par kopackach od pana policajta sme prchli (nebudeme predsa napadat verejneho cinitela aj ked nebol v sluzbe ) .Za taky mesiac dva ked boli tak -3 C a bolo tak fajnovo zmrznuto naprsane.Som sa viezol s kamaratom v tom istom aute v akom sme robily akciu "zbit fetosa" cez jednu zabarakovanu ulicku a uz z dialky sa nas drzalo policajne auto.Samozrejme nas zastavilo a v tom bol ten Pan policajt.Chalani co boli v predu to mali OK ich nechal tak lebo ich nespoznal a mna samozrejme ako znameho stastlivca spoznal.O dve minuty uz som chodil v trenkach a bez ponoziek po zladovatelom asfalte a vykladal obsah svojich vackou na kapotu styloveho faacka.Nastastie mi nic nenasiel a tak som mohol spokojny absolvovat 2 tyzdnovu chororobu zababuseny v posteli :)) .Vdaka bohu ze nepozrel do auta . :))
Sklb - okrasny clovek
Please, for fuck sake, no revolution.
Uživatelský avatar
Oximus
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 644
Registrován: 04 srp 2007 18:14

Příspěvek od Oximus »

Tak je to prej jen prestupek ;p
Pazdi
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 103
Registrován: 07 zář 2006 20:41
Bydliště: Morava

Příspěvek od Pazdi »

Rampa McKvak píše:...Nas pravni rad nejen ze nedovoluje se temito prostredky branit, pokud utocnik nema prokazatelne silnejsi vec, se kterou Ti chce uskodit, ale vseobecne se vice resi, pokud nekdo nekoho sejme nejakou jinou hrackou nez pesti...
tak tady bych se pozastavil...v současný době už to je tak, že když na Tebe někdo vytáhne nůž a Ty na něj bouchačku...tak je to cajk...bo obrana nemusí být odpovídající útoku...jinak samozřejmě, pokud on šel pěstma a oksimus ho zpleskal lešenářskou tyčkou, tak je to o něčem jiným no...jinak nevím, nečetl jsem, co oksimus zrobil..bo mě to nezajímá:p
Lepší je bejt první v pekle než druhej v nebi
"Je lepší shořet, než vyhasnout"
Prafotr Morava
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1667
Registrován: 07 zář 2006 18:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prafotr Morava »

pazdi právník? :p
[color=green][size=167]Čaj? Pickwick![/size]
[/color]
Uživatelský avatar
Hunter
thug
Příspěvky: 1929
Registrován: 07 zář 2006 19:27
Bydliště: depends
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter »

Prafotr Morava píše:pazdi právník? :p
Má ale pravdu chlapec. Se něco na tenhle způsob řešilo tuhle i na novinkách.

"Obránce může k odvrácení útoku použít i citelně důraznějšího prostředku, něž jakým je veden útok, a může způsobit i citelně závažnější následek, než jaký hrozil z útoku," připomněli v rozhodnutí soudci NS znění zákona.

Popřípadě ..

Intenzita obrany musí být potřebná k odvrácení útoku, obrana musí být natolik silná a účinná, aby byla způsobilá útok odvrátit, jinak bude neúspěšná. Použitím slabší obrany by někdy dokonce mohlo zvýšit agresivitu útočníka (např. u znásilnění). Intenzita obrany bude proto muset být zpravidla silnější než intenzita útoku. (Intenzitou není v tomto případě míněna jen fyzická síla, nýbrž celý způsob obrany, resp. všechny složky obrany, jež ji činí efektivní.). Na druhé straně však obrana nemá být nepoměrně a přehnaně silnější, popř. vzhledem k situaci zcela zjevně nepotřebná k odvrácení útoku. P. Šámal v této souvislosti uvádí: "Požadavky na obránce však nesmí být v tomto směru přehnané, nelze tedy po něm žádat, aby dal přednost slabšímu, ale nejistému prostředku obrany ". (Srov. též č. 41/1980 Sb. rozh. tr.) Je tedy dovolena jakákoliv obrana (v mezích dále uvedených), která útok spolehlivě odvrátí. Trestní zákon tu však toleruje i ještě intenzivnější obranu, než je nezbytně nutná; meze obrany jsou dány až tím, že tato obrana nesmí být zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.

Tímtopádem bych si myslel, že kdyby někdo tasil pěsti a jinej na něj tyč, tak to je v pohodě. Tedy ofc .. rozdíl bude útok odvrátit (polámat mu pracky, aby dal pokoj) a řezat ho tyčí čtvrt hodiny na zemi, dokud ho kolemdoucí nezastavěj (držte ma, jaj držte ma dva tri, lebo jich pet šest pobijem). Asi tak.
Nexios
Pazdi
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 103
Registrován: 07 zář 2006 20:41
Bydliště: Morava

Příspěvek od Pazdi »

Prafotr Morava píše:pazdi právník? :p
ale prd...bohužel zkušenost :roll:
Lepší je bejt první v pekle než druhej v nebi
"Je lepší shořet, než vyhasnout"
Uživatelský avatar
Wilson
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1598
Registrován: 07 zář 2006 20:26
Bydliště: ŠKO-ENERGO Aréna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wilson »

Edit: hunter, to jest velmi bystry chlapec ...
Naposledy upravil(a) Wilson dne 29 zář 2008 13:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Stillwater
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 190
Registrován: 07 zář 2006 22:31
Bydliště: The WatchTower of Britain (č.59)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stillwater »

Z titulu majitele zbrojního pasu k tématu asi tolik.

Kód: Vybrat vše

§ 13 - Nutná obrana
"Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný tímto zákonem není trestným činem. Nejde o nutnou obranu, byla li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku"

§14 - Krajní nouze
"Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému tímto zákonem, není trestným činem. Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo závažnější než ten, který hrozil"
Důležité jsou tam zejména slovíčka přímo hrozící, trvající a nepřiměřená.

Přímo hrozícím je zde myšlen útok, který má bezpostředně nastat. Tzn. opravdu nemusíte ani čekat až útok započne, stačí mít "důvodné podezření" (posuzuje se podobně jako pokus o trestný čin vs. trestný čin, tzn. stejně)

Trvajícím útokem je už uskutečněný úkoj na Váš zájem, který ale ještě neskončil. Proti útoku již zakončenému není nutná obrana přípustná.

No a poslední aspekt přiměřenosti obrany. V zásadě není pravda, že se bránící nemohl vyhnout útoku jinak, neboť nikdo není povinen snášet útok na svůj zájem. Obrana musí být přiměřená povaze a nebezpečnosti útoku.obranou může být způsobena i větší škoda než hrozila,nesmí jít však o hrubý nepoměř.Nutná obrana tedy nemůže překročit hranice potřebné k odvrácení útoku a to co jak do síly a druhupoužitých prostředků,tak do času ve kterém probíhá.Přiměřenost obrany se posuzuje podle intenzity útoku a podle všech okolností případu.

V zásadě když jde útočník s pěstmi nebývá košér ho střelit do hlavy. Když jde se sekerou a třeba je ještě i 30m daleko, je košér ho střelit do hlavy, pač tu sekeru může po mě třebas hodit.

A jako rady na rozloučenou k tomuto tématu jsme dostali následující "best practices". Pokud se nám netřepou pracky a umíme střílet, tak prý střílet do hlavy. Pokud si nejsme jisti, dvojstřel do hrudníku. V těchto případech prokazování nutné obrany bývá z pravidla jednodušší:p Hlavně prý né do nohou, rukou (trvalé následky, odškodnění) nebo do břicha. Tam prý chcípne cíl stejně, ale v těch 2 hodinách co mu třebas zbývají to stihne všechno vykecat. A nejvetší perlička "Na odcházejícího róma, je potřeba prý před výstřelem zapískat" (proč už si každej přeberte sami:)
Smrt nad Zlato!!!
[b]Stillwater[/b], necromancer, člen [url=http://spolek.rivil.com]Spolku[/url]
Odpovědět