Protiraketový radar v ČR

Pokec o všem možném (témata neaktivní po dobu delší než jeden měsíc budou mazána)
Odpovědět

Ste zato aby v Čechách vyrástol protiraketový radar??

Pravdaže, bude nás to len chrániť
45
52%
Nie, nesúhlasím, mam obavy že to bude mať nejaké úmyselné alebo neumyselné následky.
41
48%
 
Celkem hlasů: 86

Uživatelský avatar
Zabijak
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 106
Registrován: 08 zář 2006 15:51
Bydliště: Volejtbalova hala

Příspěvek od Zabijak »

Big Bud píše:Nevim no kdyby napriklad Cine (muze to byt kdokoliv jiny) a zacala nejakym zpusobem utocit dobyvat nejake uzemi (treba nase, i kdyz je to nerealne) tak budu rad kdyz me bude chranit nejsilnejsi armada na svete coz USA ma.
HH USA nas pride chraniť už to vidím, maximálne tak vybíjať arzenál, vyvolá vojnu a bude predávať čo najviac.

Ja som z Komárna a ako jeden z mála som národniar-Slovenský pravdaže, a bojím sa že tu o par rokov bude bordel, žačnú sa Maďari so Slovákmi handrkovať a dojdu Amíci robiť """poriadky""".

inak to palandovo videjko je zaujímavé, z toho videjka som usúdil že sa presťahujem na východ Slovenska aby keď to do vás odpália som to videl iba v telke.
Naposledy upravil(a) Zabijak dne 10 čer 2008 19:05, celkem upraveno 1 x.
JA SOM.....Nymir
:p
Uživatelský avatar
Legend Of Pain
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 596
Registrován: 26 kvě 2008 16:31

Příspěvek od Legend Of Pain »

Zabijak píše:žačnú sa Maďari so Slovákmi handrkovať a dojdu Amíci robiť """poriadky""".
rofl
Schonny
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 213
Registrován: 02 říj 2006 00:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Schonny »

Pallando píše:
Schonny píše:Treba takovy mirumilovny Iran, ktery si obohacuje uran jen proto, aby si Iranci mohli po nocich svitit. Coz ale nemeni nic na faktu, ze radar je i vzepreni se natlaku Ruska, ktere mimojine obohacovani Iranskeho uranu vyznamne podporuje a kvuli kteremu nebude mozne provest proti Iranu preventivni vojenska opatreni.
Pallando píše:Ale pokud vim, tak atomova bomba != rakety dlouheho doletu. Viz. treba kauza KLDR.
Raketa dlouheho doletu je sama o sobe prskavka. Atomova bomba je to k nicemu, pokud ji nemas jak dostat na uzemi tveho cile. Hrozba vznika az kombinaci techto dvou veci.
Pallando píše:Navic, pokud by si mysleli, ze je radar opravdu funkcni a efektivni (coz neni), myslis ze by strileli s takovou drahou letu, aby mohl reagovat?
Mezikontinentalni rakety maji zatim vsechny stejnou drahu letu - krivku pres vesmir. O tom, jak moc je protiraketova obrana efektivni nevim dost, abych se k tomu vyjadroval.
Pallando píše:Ale prave pokud by si mysleli ze je funkcni, tak se muze stat jako prvni, jejich cilem utoku. Takze se tak zbytecne vystavime riziku.
Netusim, jak efektivni je utocit raketama na protiraketovou obranu, netroufam si oponovat.
Pallando píše:A navic to cele muze podporit dalsi zbrojeni. A nevidim proc by bylo nemozne provest proti Iranu preventivni vojensky uder, kdyz uz tedka v Iraku si USA stavi dlouhodobe zakladny a budovy, presouva tam cim dal tim vic vojaku, takze pripravy na nejaky uder a presun vojsk nebudou vubec napadne.
Ted je teoreticky mozne zautocit na Iran, protoze nema moznost odvety. Za 10 let muze byt uplne jina situace. Vem si treba prvni valku v Zalivu. Na Irak tehdy utocila koalice mnoha statu a co delal Irak? Jako odvetu utocil na Izrael. Pokud by bylo v budoucni potreba valcit s Iranem (ktery ma ve svem oficialnim programu naproste zniceni Izraele!!!), pak by se odvety klidne mohla dockat Evropa. Proc? Protoze bychom byli "nejstavnatejsi" cil v dostrelu.
Pallando píše:
Schonny píše:Edit: Jinak pokud vim, tak protiraketovy system ma pouze USA a nedisponuji jim ostatni zeme, proto ho zaradit do protiraketoveho systemu NATO proste nejde. NATO zadny takovy system nema, je to soukroma vec USA. Stejne tak, jako se o nej s ostatnimi nepodeli, tak se s ostatnimi zememi, byt spojenci, jen tak nepodeli o nuklearni zbrane.
Pallando píše:A proc to nejde? To ze ostatni staty nemaj takovou technologii neni argument. Navic kdyby to byl skutecne efektivni prvek, tak by si ho treba i ostatni staty vyhandlovali/poridili, obranny prvek je take neco uplne jineho nez utocny (nuklearni zbrane). USA si do toho proste muze dovolit cpat prachy, protoze z toho ma uzitek, at uz na poli politickem, hospodarskem, nebo nejakem jinem. Navic jak tezko lze upravit raketovou zakladnu, ktera ma slouzit na sestrelovani raket, na raketovou zakladnu, kde budou utocne rakety.
S timhle odstavcem kompletne nesouhlasim, chapes souvislosti uplne jinak nez ja. Nerikam, ze spatne, proste jinak.
Naposledy upravil(a) Schonny dne 10 čer 2008 19:08, celkem upraveno 1 x.
Ultima nebyla jen hra, byl to styl zivota...
_________________
Kal Vas Flame War
Uživatelský avatar
Zabijak
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 106
Registrován: 08 zář 2006 15:51
Bydliště: Volejtbalova hala

Příspěvek od Zabijak »

Legend Of Pain píše:
Zabijak píše:žačnú sa Maďari so Slovákmi handrkovať a dojdu Amíci robiť """poriadky""".
rofl
ziadny rofl... nevšimol si si čo sa stalo v Srbsku?
JA SOM.....Nymir
:p
Uživatelský avatar
Legend Of Pain
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 596
Registrován: 26 kvě 2008 16:31

Příspěvek od Legend Of Pain »

nekukaj tolko telku a nesnaz sa pisat inteligentne pac ked si napisal
Zabijak píše:tiež bolo zaujímavé ako zrazu zobrali iným štátom územie a vytvorili tam Izrael.
tak som vedel ze si samozrejme v obraze a vsetko vies
Uživatelský avatar
Zabijak
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 106
Registrován: 08 zář 2006 15:51
Bydliště: Volejtbalova hala

Příspěvek od Zabijak »

Legend Of Pain píše:nekukaj tolko telku a nesnaz sa pisat inteligentne pac ked si napisal
Zabijak píše:tiež bolo zaujímavé ako zrazu zobrali iným štátom územie a vytvorili tam Izrael.
tak som vedel ze si samozrejme v obraze a vsetko vies
jedno, ešte že neodpália mňa....uff.....
JA SOM.....Nymir
:p
Prafotr Morava
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1667
Registrován: 07 zář 2006 18:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prafotr Morava »

ty si vážně hlupák Zabijáku udělal bys nejlíp, kdyby sis radši něco přečetl. Když je ti to jedno, tak nevim proč zakládáš o tom topik který tu už jednou byl a nečekaně diskuze měla stejný průběh
[color=green][size=167]Čaj? Pickwick![/size]
[/color]
Uživatelský avatar
Zabijak
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 106
Registrován: 08 zář 2006 15:51
Bydliště: Volejtbalova hala

Příspěvek od Zabijak »

Prafotr Morava píše:ty si vážně hlupák Zabijáku udělal bys nejlíp, kdyby sis radši něco přečetl. Když je ti to jedno, tak nevim proč zakládáš o tom topik který tu už jednou byl a nečekaně diskuze měla stejný průběh
je to stále aktuálna téma a pokial mám povedať normálne nechcem aby vás odpálili :cry: .
Keď neberieme do úvahy žiaden antiamerikanizmus pripadne proamerikanizmus vyzerá to tak že vám ten radar prd pomôže, skôr ublíži pretože vy budete s Poliakmi prvý na odstrel, to že vôbec budete mať radar bude znamenať ďalšie zbrojenie niektorích krajín (viz. to video) , a ak si si všimol hlasovanie nieje to drvyvá výhra ľudí čo chcú radar. Poviem to tak jak to je, myslíš si že nejakým tupím, lebo je pravda že sú to hlúpi národ, Američanom záleží na nejakých Čechoch a Slovákoch?
JA SOM.....Nymir
:p
Uživatelský avatar
Legend Of Pain
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 596
Registrován: 26 kvě 2008 16:31

Příspěvek od Legend Of Pain »

Zabijak píše:jedno, ešte že neodpália mňa....uff.....
co si chcel povedat tymto postom ked si kvotoval uplne inu vec?
Uživatelský avatar
Napospas
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 545
Registrován: 08 zář 2006 10:11
Bydliště: Arkham
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Napospas »

Zabijak píše:... Poviem to tak jak to je, myslíš si že nejakým tupím, lebo je pravda že sú to hlúpi národ, Američanom záleží na nejakých Čechoch a Slovákoch?
Jen tak mimochodem, s kolika amíkama jsi mluvil nebo jakou dobu jsi v améru strávil, že víš jak moc jsou hloupí a tupí? :)
Napospas[Spolek], chudý příbuzný
Uživatelský avatar
Ash
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 261
Registrován: 07 zář 2006 18:59
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ash »

Jedine co se mi ted libi na celkovem tom vyjednavani je dnesni zprava o danich, a to, ze zatim zadne ustupky jako osvobozeni od dani nebude a vsichni, amerikanci i ti co jim budou dodavat, budou platit nase dane. A ze ani argumentace amiku, ze vsude jinde maji vyjimku, zatim nic nezmohlo. To jeste, aby tady byli nejaci smejdi a mi z toho vubec nic nemeli.
U nás doma říkají mi Franta Siska, bo uz od pohledu chytrý jsem jak liska, a kdyz kerý neco neví nebo je na neco levý tak jde za mnú a já vsecko najdu v knízkách.
Je 13:00 a od 11:30 se chystame do dungu. Umi i tohle vase guilda?
Uživatelský avatar
Legend Of Pain
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 596
Registrován: 26 kvě 2008 16:31

Příspěvek od Legend Of Pain »

Legend Of Pain píše:
Zabijak píše:jedno, ešte že neodpália mňa....uff.....
co si chcel povedat tymto postom ked si kvotoval uplne inu vec?
edit malicky:
Zabijak píše:vyzerá to tak že vám ten radar prd pomôže
perla n1
Zabijak píše:skôr ublíži pretože vy budete s Poliakmi prvý na odstrel
perla n2
Zabijak píše:Poviem to tak jak to je, myslíš si že nejakým tupím, lebo je pravda že sú to hlúpi národ
ou jea som velky mocny zabijak vsetko viem, vsetko som videl, vsetko poznam takze mozem sudit kdo je aky
Uživatelský avatar
Zabijak
Book Snake
Book Snake
Příspěvky: 106
Registrován: 08 zář 2006 15:51
Bydliště: Volejtbalova hala

Příspěvek od Zabijak »

Ash píše:Jedine co se mi ted libi na celkovem tom vyjednavani je dnesni zprava o danich, a to, ze zatim zadne ustupky jako osvobozeni od dani nebude a vsichni, amerikanci i ti co jim budou dodavat, budou platit nase dane. A ze ani argumentace amiku, ze vsude jinde maji vyjimku, zatim nic nezmohlo. To jeste, aby tady byli nejaci smejdi a mi z toho vubec nic nemeli.
hehe to asi ešte len príde.
JA SOM.....Nymir
:p
Uživatelský avatar
Pallando
Poskok
Příspěvky: 521
Registrován: 07 zář 2006 19:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pallando »

Schonny píše: Raketa dlouheho doletu je sama o sobe prskavka. Atomova bomba je to k nicemu, pokud ji nemas jak dostat na uzemi tveho cile. Hrozba vznika az kombinaci techto dvou veci.
no prave, aby ji mohli vystrelit timto zpusobem, museji mit v arzenalu rakety dlouheho doletu, navic atomova bomba muze mit i jine zpusoby dopravy, nez jen raketa a proti nim je protiraketovy destnik naprd
Schonny píše: Mezikontinentalni rakety maji zatim vsechny stejnou drahu letu - krivku pres vesmir. O tom, jak moc je protiraketova obrana efektivni nevim dost, abych se k tomu vyjadroval.
takze ji musi detekovat, vystrelit protiraketu, ktera musi byt sakra rychla, aby to stihla a jeste se musi trefit + jeste to musi byt v dosahu a rozhodne by to chtelo nejakou rychlostni rezervu, protoze nevis jak rychle muze letet raketa protivnika
Schonny píše: Netusim, jak efektivni je utocit raketama na protiraketovou obranu, netroufam si oponovat.
Tahle zakladna Čechy/Polsko má být proti raketám co smeruji na USA (popripade jejich dalsi radary v Gronsku, Anglii), jak si sam rekl, mezikontinentalni rakety jdou pres vesmir, jenze problem, ze CR lezi trochu jinde nez USA/Gronsko/VB, takze by pravdepodobne ten system u nas byl nepouzitelny. Navic stale neni problem pouziti raket s vice hlavicemi, sice se jim muze povest sestrelit 1 ale dalsich X dopadne na misto. A i pocet protiraket, ktery ma byt v Polsku byl docela maly, uvadelo se tusim 12-18 protiraket.
Přeji pěkný den!
Uživatelský avatar
Trollhammaren
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 296
Registrován: 24 zář 2006 20:39
Bydliště: Scotland

Příspěvek od Trollhammaren »

Ty voe ten program internet do škol nebyl nejlepší nápad. Teď tenhle topik zahňácává Zabiják svýma světonázarama který si vytvořil po shlédnutí Ramba 4.



Tupí a hloupí Američani? S kolika američanama jsi kdy mluvil? Byl jsi tam někdy?
YHBT. YHL. HAND.

www.youtube.com/watch?v=anwy2MPT5RE(od 0:32)
Uživatelský avatar
Carolyn
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 440
Registrován: 07 zář 2006 21:25
Bydliště: Hnízdečka lásky v Moonglow a Britain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Carolyn »

Hunter píše:...
Co to tu obracíš proti mně, chytrolíne? Ne, opravdu USA neglorifikuju a dokonce jsem se tak nikde ani neopovážila zatvářit, protože americká politika mi dvakrát nevoní, v některých ohledech. Ale jako spojence USA vnímám pozitivně. To spíš jestli tobě nepřipadá, že jakýkoliv jiný názor než tvůj je nějaká ofenzivní forma extremistického proamerikanismu, jaxemitakzdá ^^ Já se tu jen celou dobu snažím akorát hájit názor, že lepší americkej radar než radar kdovíjakýho jinýho státu a že opravdu nejde zabetonovat hranice a žít si tu svůj malej svět jen tak sami pro sebe. ;p To je tak vše k té mé glorifikaci, to jen abych ty pomluvy uvedla na pravou míru a vůbec ;]
[size=92][b]Pískle.[/b][/size]
[i]Nezemřelo to, co věčně odpočívá, a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.[/i]
Členka klubu přátel Shoggotova prastaropramenu
Uživatelský avatar
Liarm
Orc Writer
Orc Writer
Příspěvky: 65
Registrován: 01 říj 2006 21:42
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liarm »

Kaji z tvých postů zas vypadá, že chceš radar na truc Rusákům :D tak se moc neoháněj huntrovým antiamerikanismem. Je to prostě fakt, že jsou agresivní.

to Schonny: k tomu že rusové podprujou iránský atomový výzkum či nějaké zbrojení či jak jsi to jmenoval.. tak to bych rád označil za informaci jako vystřiženou z filmu Zeitgeist. Tam také dokazovali, že americké firmy prodávaly i amíkům i náckům.

doufám že už vám hunter vysvětlil proč není třeba uzavírat nové spojenectví s USA, když jeho spojenci dávno jsme. Bude tomu za rok 10 let, co jsme se jednoznačně přiklonili na stranu západu, starou terminilogií řečeno. Bylo to právě NATO, co bylo hlavním nepřítelem východy tedy Varš.sml.

Taky nevím, kde berete tu jistotu že nepodléháte zkresleným či podstrčeným informacím. Za totáče se taky říkalo jak je Varš.smlouva v klíídku a zdůrazňovaly se všechny možné výhody. Jediný rozdíl byl ten že se málo až vůbec publikovaly protiargumenty, což už je dnes běžné. To však neznamená, že ta původní zpráva není fikce lež či lehká nepravda

jo a PROSÍM VÁS nepište za sloveso VIZ tečku. Je to čirý nesmysl. Kdo kdy viděl tečku uprostřed věty. je to iritující. viz je od slovesa vidět, nebudu tedy psát VIZ.VIDEO taky nepíšu JDI.KOUPIT ROHLIKY. Nepředstavujte si taky slovo viz jenom jako nějaký odkaz <viz href="zkušenosti> viz naše zkušenosti. Jak je mám vidět
http://www.last.fm/user/Liarm/
Uživatelský avatar
Hunter
thug
Příspěvky: 1929
Registrován: 07 zář 2006 19:27
Bydliště: depends
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter »

Achtung, Achtung :!: To už opravdu žerty stranou tohleto. Už mě to namouduši žádná legrace!

Tedy. Já taky vnímám USA jako spojence pozitivně. Stejně jako všechny další naše spojence v NATO. Podle některých postů tady, které mají vyjadřovat co píšu se mi zdá, že někteří nechali čtení daleko před sebou a přistáli nedaleko postování at_random.

Zde si totiž třeba něco objasnit. Jeden by si totiž mohl z tvého (Kejrln) postu myslet, že zde existuje nějaká rovnice jako if USA_radar = 0 then Rusko(Čína, Togo, Nová Guinea, ..)_radar = 1. Ale pozor, jdou quam kuřátka. Teda práveže nejdou. Ty alternativy jsou totiž (v této chvíli) mít USA radar a nemít žádný radar. S tím, že USA je náš spojenec v obou případech.

A vůbec, pojďme si raději zazpívat pro lepší náladu.
Nexios
Michaels
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 240
Registrován: 04 říj 2007 18:37
Bydliště: 1.Maje 26, Habartov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michaels »

))
Uživatelský avatar
Ash
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 261
Registrován: 07 zář 2006 18:59
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ash »

Nevim jeslti to tu napadlo, asi ne, tenhle clanek jak kdyby psal Hunter :lol: Ne toz delam si srandu, ale konecne neco poradneho http://www.super.cz/moc-a-penize/23756- ... -rope.html
U nás doma říkají mi Franta Siska, bo uz od pohledu chytrý jsem jak liska, a kdyz kerý neco neví nebo je na neco levý tak jde za mnú a já vsecko najdu v knízkách.
Je 13:00 a od 11:30 se chystame do dungu. Umi i tohle vase guilda?
Odpovědět