Sobota 20:00

Pokec o všem možném (témata neaktivní po dobu delší než jeden měsíc budou mazána)
Uživatelský avatar
Caroline
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 237
Registrován: 07 zář 2006 19:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Caroline »

...asi tak, jsem tady uz jen z nostalgie a pro svou guilldu :(.
Čím více zrnek písku odteklo z přesýpacích hodin našeho života, tím jasněji vidíme skrze jejich sklo...
..Jean Paul
Uživatelský avatar
Sir Artuhr
Trhovec
Příspěvky: 1290
Registrován: 07 zář 2006 18:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Sir Artuhr »

Napadlo mě vyplnit sobotní večer UO a našlo se i pár lidí co mnělo setejný názor…

Tak aby jste vedeli, ze ma nekdo i setejny nazor...

Jinak ale musim priznat, chtel jsem jit po stopach empa tuto sobotu, kdyz vsichni zdrhli na sraz:p
Uživatelský avatar
Caroline
Elder Letter
Elder Letter
Příspěvky: 237
Registrován: 07 zář 2006 19:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Caroline »

No a uz nepises jak to dopadlo, Sire Arture? Co jste sli a tak...
Čím více zrnek písku odteklo z přesýpacích hodin našeho života, tím jasněji vidíme skrze jejich sklo...
..Jean Paul
Uživatelský avatar
Sir Artuhr
Trhovec
Příspěvky: 1290
Registrován: 07 zář 2006 18:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Sir Artuhr »

Ja si to moc nepamatuju, ale kluci rikali ze to bylo narocny.
Uživatelský avatar
Mrakoplas
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 699
Registrován: 08 zář 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Mrakoplas »

Doba makrovani je pryc. dnes DP hraji spise stari hraci, kteri se tim jiz pouze bavi...

tedy pokud je hezky, travi sobotni vecer realnym zivotem ...

nerekl bych tedy, ze hraje o tolik mene lidi.. jen ze hraje jina sorta s jinym zpusobem zivota...¨



Tot IMo
Omlouvam se za svuj dobry humor...

Pod vlivem Mamonstva
Perseus
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 323
Registrován: 27 zář 2006 11:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Perseus »

Mrakoplas píše:Doba makrovani je pryc. dnes DP hraji spise stari hraci, kteri se tim jiz pouze bavi...

tedy pokud je hezky, travi sobotni vecer realnym zivotem ...

nerekl bych tedy, ze hraje o tolik mene lidi.. jen ze hraje jina sorta s jinym zpusobem zivota...¨



Tot IMo

Pravdu má ten chlapec :-)
Uživatelský avatar
Big Bud
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 576
Registrován: 31 led 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Big Bud »

A proto je v 18:09 připojených 51 hráčů? Jo aha těch dalších 100 je jenom na mapě a čekají na dung... :roll: Ono spíš než se zaměřit na nové lidi, tak co udělat aby těch pár co to ještě hrajou z toho měli radost? Tím myslím udělat, častý poklady v dungách.. Nasadit klidně zase rare itemy.. Proč si nemůžu udělat rare vlasy? Dejme tomu za nějakou sumu v M gp? Když ty vlasy mužou shořet atd.. Snad by ještě něco šlo udělat.. Jinak se bojím docela těch čísel přes prázdniny kdy hrává úplně nejmíň hráčů..
Uživatelský avatar
Legend Of Pain
Pencil Master
Pencil Master
Příspěvky: 596
Registrován: 26 kvě 2008 16:31

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Legend Of Pain »

nikdy som to nepovedal ale davam DPčku maximalne rok a možno bude načase to vypnúť ako sa ďalej trápiť. starým hráčom nie je čo ponúknuť a tí noví prestanú hrať po mesiaci. netrúfam si povedať kde sa stala chyba, ale je to škoda.. možno je naozaj načase po tých 12tich rokoch povedať dosť :)
Naposledy upravil(a) Legend Of Pain dne 29 dub 2010 18:59, celkem upraveno 1 x.
clear brainwashing
dNb prezents
Prafotr Morava
Death Litographer
Death Litographer
Příspěvky: 1667
Registrován: 07 zář 2006 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Prafotr Morava »

nebo se naučit počítat :p
[color=green][size=167]Čaj? Pickwick![/size]
[/color]
Uživatelský avatar
Redd
Dark Paradise GM
Příspěvky: 480
Registrován: 16 led 2009 14:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Redd »

Mám ještě práci, tak na zbytek odpovím později, jen by mě zajímalo, na jakym wow serveru netrvá expení měsíc? Chodim do práce, někdy makám až do teď mám zaplacených 5 měsíců - lvl46
Uživatelský avatar
Hunter
thug
Příspěvky: 1929
Registrován: 07 zář 2006 19:27
Bydliště: depends
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Hunter »

Jekyll píše:[..] UO ako taká je zložitá hra oproti lineage alebo WOW ( kde stačí mačkať 3-4 tlačítka ), a keď k tomu zarátame ochotu ostatných hráčov a GM ktorá je doslova nulová ( ano priznajme si to, spyta sa vas NB a nikto sa nepozdravy atd.. ). Keby sme pokračovali ďalej tak sa dostaneme k tréningu. Na iných hrách je expenie postavy jednoduchšie ako v UO. Keď sa dalej pozrieme na ostatne "opatrenia" ktoré boli robené proti PK a zamyslýme sa dostaneme toto: Lineage a WOW co sa týka PK, dokonca aj iné MMORPG, majú úplne iný postoj a UO bola v tomto vždy jedinečná. Istá volnost lákala hráčov dat sa na dráhu PK. Ale aká je realita ? PK sú potalčované takž zábava pre nich je ist do cove, čakať kým niekto vybehne a zomret / zabit a čakať dalej. Kedysi bola možnosť ísť hocikde na mape a niekoho naist. [..]
Já jen k tomuto. A zlehka.

UO na DP není složitá hra. UO je hra jiná. Ano, proti grindování osamělých mobů v Lineage je na DP pokoření dungů rozhodně těžší, ale to bude asi taky tím, že Lineage je postaveno hlavně na mass pvp - a levelování je jen nutnou podmínkou (protože v pvp většinu času ztrácíš expy a musíš je dojíždět). Ke stavění equipu - za měsíc postavit top set a složit zbraň je naprosto nemožné, pokud nehraješ na nějakým 100x rate private serveru s vendorama, co ti je prodaj. Nějakou dobu jsem to přecijen hrál a full eq stavíš v řádech několika měsíců.

K tomu WoW jen pár slov. 3-4 tlačítka to odpovídá herní zkušenosti z a) expení do levelu 20-30 b) hraní na zabugováném a nefunkčním private serveru. PvE jsem dřív nehráĺ a považoval ho také za lehké (na základě zkušeností z HC dungů, které skutečně projdes s random lidma poslepu), ale jakmile začneš raidovat tak zařídit, aby každý z deseti/dvacetipěti lidí dělal to co má s ohledem na to, že bossové mohou mít více abilit než miluje/nemiluje jed, to je věru kumšt.

UO je hra jiná, rozhodně se nedá říct, že ji lidé nehrajou proto, že je těžká. Nehrajou ji proto, protože koncept té hry už neodpovídá požadavkům dnešního hráče. Kopat hodiny a dny na deseti šedejch políčkách abych měl na eq, kterej můžu ztratit během sekundy i klidně to ani nemusí být moje vina - to už holt není něco, za čím by se dnešní hráč hnal. Například. Nu a tak dále, a tak dále. UO, notabene na DP, je už hra pouze pro nostalgiky a možná jejich kamarády. To se nedá nic dělat. Ať je sobota 20:00, nebo jindy.
Nexios
Retromancer
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 390
Registrován: 11 úno 2010 15:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Retromancer »

Chce to pár hodně aktivních GM s chutí něco dělat. A tím "něco dělat" nemyslím zrovna mass PvP questy. Prostě být ve hře, vymýšlet nějakou globální questovou linii, pokusit se do ní zapojit guildy i jednotlivce a to tak, aby měli pocit, že o něco jde. Něco jako quest s dračím princem, jestli si dobře pamatuju - ale tentokrát ne pouze pro vyvolené, ale nějak zapojit všechny. A také aby to bylo o něčem víc, než o hledání NPC někde za bukem v lese nebo v jeskyni.

Jsem přesvědčen o tom, že DP má hodně velkou základnu hráčů, jen nemají prostě proč logovat do hry, pokud se nic neděje. Proto jde do kopru PvP, proto jde do kopru počet hráčů ve hře. A pomalu ale jistě ti lidi zjistí, že už nemají chuť logovat, ani když se něco dít začne. Tak nad tím zkuste popřemýšlet, než nezbyde nikdo, kdo by lognul, až se někdo k něčemu rozhoupe. Spousta dobrých nápadů je ze strany Gm smetena ze stolu s tím, že nezapadají do konceptu DP - ale lidi se musí ve hře bavit a hra by se tomu měla přizpůsobit. A tu hru můžou změnit jen aktivní GM :P

Neříkejte mi, že by se pár takových lidí nenašlo...


PS : Ten taming je vážně příšernej skill :twisted:
Uživatelský avatar
Pheme
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1316
Registrován: 22 led 2007 21:47

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Pheme »

Za me jen..
Nevidim, ze by se na dp menilo neco k horsimu, jestli se neco meni tak leda vy hraci(co teda ma hrozne vliv tak kdyz je gm "videt" to je fakt)
Ja se nemam koho zeptat jestli by nesel hrat uo protoze lidi ktery znam se zajimaji o jiny veci nez pc hry a ty mladsi tak vim jen o jednom(synator jednoho zde hrajiciho a toho uo vubec nebavila)
Nevim jak ste se k hrani uo na dp dostali vy a ani jak by se k ni dostali dnesni mladi, rozhodne ne tak jak se dosanou k wow a ostatnim hram protoze ty proste nejde prehlednout
K uo na dp se dostane leda nekdo kdo to od nekoho slysel, nebo nevim jestli ted chodi nekdo hrat do heren a tam se k uo dostane

K tamingu, no nevim kolik z vas dosatalo acc s maxnutejma rangama, ze to tak vidite, ale ted obcas tamuju v rang ohradce a skoro se me nestalo, ze by tam nekdy nekdo neprisel trenovat
Kdo ma o taming zajem tak neni problem si ho udelat i kdyz je to silenyho casu

Uo na dp je proste hra ktera neni instant 80 lvl i kdyz pro nektere je vytrenovani postavy take velice rychle
Mozna snad, kdyz se sem nahrne pul nake tridy kterym tu hru nekdo od nich z mesta vychvali, tak se navzajem stengrovanim dokazou bavit i touhle hrou, ale nejak mam pocit, ze asi ne moc dlouho
Empair
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 695
Registrován: 14 črc 2007 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Empair »

podle mně je problém v tom že server je moc náročný pro začínající hráče ...
- určitě by nebylo od věci nějakým způsobem jim ulehčit ... třeba nápad s vybráním skillu na nějakou vyšší hodnotu cca 70 není úplně šptaný ... sice by to torchu poškozovalo ty co si poctivě natrénili z nuly ale pokud by se to selektovalo tak, že postavy dostanou jen primární skill nahoru jako například war SWčko, clerik Heal, Rang Archery tak aby ti co začnou hrát mohli trávit čas na UO nějak rozumněji než prvních 14 dní trénit v cechu warru sledovat seriály.
Jinak by to bylo asi trochu zneužitelné a objevilo by se spousta lidí jako Jekyll, kteří by si vytvořili X postav tak aby se vyhnuli tréningu.(už vidím ty lidi jak si každý robí 3 mágy jednoho na alchemy druhého na insku a třetího na cartografy pak ještě ranga na taming, negra na poisoning no a pak 5 craftíků ... atd.)

Souhlasím s Retromancer ... DP má opravdu dost hráčů ale jejich aktivita vypadá tak, že lognou není co robit odlog. Za hodně věcí si hráči můžou sami ale toto způsobili GM. Chyba je v tom, že ať chce hrát člověk PvP nebo PvM musí být dobrý hráč jinak nemá dnes šanci.
Retromancer
Paper Elemental
Paper Elemental
Příspěvky: 390
Registrován: 11 úno 2010 15:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Retromancer »

Empair píše:...Chyba je v tom, že ať chce hrát člověk PvP nebo PvM musí být dobrý hráč jinak nemá dnes šanci...
Spíš nemá cenu nic moc chodit ani pvp ani pvm protože pro spoustu lidí z toho naprosto nic nekouká. nic topkovýho není zas tolik topkový, aby to bylo současně i užitečný a tak se opravdu vážně není za čím honit...
Uživatelský avatar
Mrakoplas
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 699
Registrován: 08 zář 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Mrakoplas »

podle mne byla jen chyba redukovat pvp zony jako hb a cove, del... cechy... a tak podobne... podle mne to byli shromazdiste lidi... a ac se tam deli nepekne veci, kdyz ste chteli nekoho potkat, tak ste nekoho potkali... defakto kdykoli...

tak jako sem ted asi tak jako vyblil co mne napadlo:p
Omlouvam se za svuj dobry humor...

Pod vlivem Mamonstva
Uživatelský avatar
Castian
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 752
Registrován: 08 zář 2006 13:05
Bydliště: Blava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Castian »

Napriklad to omezeni psani textu do hry mne osobne absolutne odradilo od toho hrat prska... Ne, ze bych predtym nejak vyrazne spamoval summony A, B, C kill ale ted je ten timer tak na houby, ze me to absolutne nelaka lognout toho prska a cist si permanentny spam, ze desne spamuju do hry a jeste k tomu aby mi to jeden ze 4 prikazov vubec nenapsalo do hry... a to vazne, ze kontrolu summu nehrotim. Summoni se plasi jak male deti a s touhle upravou efektivne nedokaze clovek vyuzivat vic jak 4-5ks... nac ma pak necro 10 volnych slotu?
Jako rozumim, ze to gmka nastvalo kdyz si nekdo solne LLLko s 5 skyhawkami ale udelat takovou zmenu je podle mne krok vedle...
To je muj skromny nazor ohledne zmen ktere me odlakavaji od toho abych lognul uo. Jo a jeste to, ze EFka se po poslednych dvoch posilneniach WoS neupdatovali taky a jsou mnohem vic k prdu..
[b]Save a horse, ride a tractor![/b]
Uživatelský avatar
Pheme
Lord Ancestral Grafoman
Lord Ancestral Grafoman
Příspěvky: 1316
Registrován: 22 led 2007 21:47

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Pheme »

Castian píše:Napriklad to omezeni psani textu do hry mne osobne absolutne odradilo od toho hrat prska... Ne, ze bych predtym nejak vyrazne spamoval summony A, B, C kill ale ted je ten timer tak na houby, ze me to absolutne nelaka lognout toho prska a cist si permanentny spam, ze desne spamuju do hry a jeste k tomu aby mi to jeden ze 4 prikazov vubec nenapsalo do hry... a to vazne, ze kontrolu summu nehrotim. Summoni se plasi jak male deti a s touhle upravou efektivne nedokaze clovek vyuzivat vic jak 4-5ks... nac ma pak necro 10 volnych slotu?
Jako rozumim, ze to gmka nastvalo kdyz si nekdo solne LLLko s 5 skyhawkami ale udelat takovou zmenu je podle mne krok vedle...
To je muj skromny nazor ohledne zmen ktere me odlakavaji od toho abych lognul uo. Jo a jeste to, ze EFka se po poslednych dvoch posilneniach WoS neupdatovali taky a jsou mnohem vic k prdu..
Jestli jses ty ten necrosolodungar tak je jen dobre, ze se ti tahle zmena nelibi

Kazdymu bylo uplne u zadku jestli spamuje a ovladani sumonu je jen o spamovani(nefunguje zde all kill na vsechny sumony treba), tak jestli to omezeni spamovani pomuze hre, nevadi me to
Uživatelský avatar
Castian
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 752
Registrován: 08 zář 2006 13:05
Bydliště: Blava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Castian »

Pheme píše:
Castian píše:Napriklad to omezeni psani textu do hry mne osobne absolutne odradilo od toho hrat prska... Ne, ze bych predtym nejak vyrazne spamoval summony A, B, C kill ale ted je ten timer tak na houby, ze me to absolutne nelaka lognout toho prska a cist si permanentny spam, ze desne spamuju do hry a jeste k tomu aby mi to jeden ze 4 prikazov vubec nenapsalo do hry... a to vazne, ze kontrolu summu nehrotim. Summoni se plasi jak male deti a s touhle upravou efektivne nedokaze clovek vyuzivat vic jak 4-5ks... nac ma pak necro 10 volnych slotu?
Jako rozumim, ze to gmka nastvalo kdyz si nekdo solne LLLko s 5 skyhawkami ale udelat takovou zmenu je podle mne krok vedle...
To je muj skromny nazor ohledne zmen ktere me odlakavaji od toho abych lognul uo. Jo a jeste to, ze EFka se po poslednych dvoch posilneniach WoS neupdatovali taky a jsou mnohem vic k prdu..
Jestli jses ty ten necrosolodungar tak je jen dobre, ze se ti tahle zmena nelibi

Kazdymu bylo uplne u zadku jestli spamuje a ovladani sumonu je jen o spamovani(nefunguje zde all kill na vsechny sumony treba), tak jestli to omezeni spamovani pomuze hre, nevadi me to
ovladani summonu je o spamovani ano protoze se ti summon temer pri kazdem bouchnuti splasi, co vic chces k tomu slyset?
Predtym bylo spamovani osetreno kvuli lagovani serveru, ted je tam takova pauza ktera totalne znizuje hratelnost... treba si to skus a pak uvidis.

Jen sem napsal dva duvody proc nehraju... a to neni kvuli tomu, ze bych mel zalibu soloval dungy, stacilo mi kdyz sem si zasel dve mapky a znova odlognul...
[b]Save a horse, ride a tractor![/b]
Empair
Undead Scriber
Undead Scriber
Příspěvky: 695
Registrován: 14 črc 2007 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Sobota 20:00

Příspěvek od Empair »

Jekyll píše:
Empair píše: Jinak by to bylo asi trochu zneužitelné a objevilo by se spousta lidí jako Jekyll
co mas proti mne ?
asi to jak jste mě s čoklíkama připravili o adu ...
Odpovědět